Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 14:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 19 grudnia 2017, 22:33 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Roman
Witajcie, może ktoś ma pomysł jak poprawić światła cofania przy alhambrze 2004 r,mam orginalne oświetlenie ,żarówki 21 wat ale marzy mi się coś więcej. pozdrawiam.

PostNapisane: środa, 20 grudnia 2017, 10:44 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Nie ma mocniejszych zwyklych zarowek Owszem można włożyć mocniejsze av ścisłej mówiąc o większym strumieniu świetlnym żarówki led.
Niestety stanowi to zagrożenie cieplne dla plastików lamp
Zobacz tez w jakim stanie są odblysniki.
Generalnie w SGA problemem nie jest mała ilość światła w cofajkach ale ich wysokie umiejscowienie.
Rozwiązaniem problemu może być zastosowanie pod zderzakiem świateł dziennych lub tzw lamp roboczych jako cofajki
Niestety to rozwiązanie bez homologacji

.
Wysłane przy użyciu Tapatalka

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: środa, 20 grudnia 2017, 21:18 
Użytkownik forum

witajcie,Kolego odbłyśniki są raczej dobre,muszę przeszukać alegro może coś znajdę o większym strumieniu światła.Zależy mi na lepszym oświetleniu podczas cofania bo często to robię w nieznanych miejscach,a wtedy jest to ważne .moim zdaniem niema co się martwić o klosze lamp bo świecenie odbywa się w zasadzie krótko, a nie są one aż tak bardzo delikatne .nie chciał bym zakładać dodatkowej lampy bo to od razu powoduje przyczynę do kontroli ,podczas gdy światła cofania jeszcze nigdy ni sprawdzano podczas kontroli drogowej. pozdrawiam.

PostNapisane: środa, 20 grudnia 2017, 22:56 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Imię: Jurek
A moze zamontowalbys (pisze powaznie) nieglosny sygnal przerywany ktory sygnalizowal by manewr cofania. Nie wiem tylko czy w Polsce jest to dopuszczalne.

________________________________________________________________________________________________
Mowie i pisze po polsku. Jurek

PostNapisane: środa, 20 grudnia 2017, 23:48 
Administrator

Jurek
są takie fabryczne żarówki 12v i 24v z pikaniem to najprostsze lecz to ostrzeganie a nie doświetlenie
Też poważnie - mam zamiar zamontować takie pikające w przyczepie kempingowej gdzie cofając słabo widzi się za tyłkiem, rozwiązanie jest stosowane w ciężarówkach już od bardzo dawna
Romanowi chodzi o to samo z czym ja również mam problem - fabryczne cofajki SGA to porażka jeśli chodzi o oświetlenie za własnym tyłkiem żeby się w coś nie wpierniczyć.
Mam też z tym problem nawet cofając w bramkę pod domem za tyłkiem ciemno a z przodu walą mi w ślepia mocne sodówki z uliczki i też słabo widzę tył i cofam na pamięć.

Roman
żarówki LED dużej mocy naprawdę sporo dają ciepła - sama fizyka - nie po darmo mają mocne radiatory
Szukając żarówek np led kieruj się lumenami (lm) - żarówka żarowa zwykła 21w to ok. 230-240lm
LED znajdziesz nawet 500-700lm - tanie nie są licz sie z kosztem ok 20zeta za szt
LEDy do cofajki optymalnie bez świecenia na boki tylko czołowe np. taka http://allegro.pl/p21w-cree-led-ba15s-r ... 59597.html
Szukaj z LED Cree albo LED COB - np tu masz 400lm za 16zeta czyli prawie 2x więcej światła niż to co masz obecnie może to byłby rozsądny kompromis

Ale moim zdaniem mocniejsza żarówka LED jest to półśrodek bo świeci wysoko glebę i tak słabo będzie oświetlać a tu jest zwykle najwięcej niskich przeszkód i zagrożń, tak jak pisałem raczej szedłbym w światła dzienne spod zderzaka lub tzw lampę roboczą z szerokim świeceniem

Ja się przymierzam pod zderzak do takiej 1300lm czyli 4x więcej niż standardowe 2 żarówki i koszt 33zł
http://allegro.pl/lampa-robocza-6-led-p ... 72759.html

Na marginesie - żarówka LED to nie będzie też całkiem legalnie zgodnie z przepisami bo nie znajdziesz LED z homologacja :)

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe

PostNapisane: czwartek, 21 grudnia 2017, 19:22 
Użytkownik forum

Zgadza sie Krzysiek, nie doczytalem do konca. Romanowi chodzi o lepsze pole widzenia podczas cofania. Ja mam mniej problemu bo zainstalowalem sobie kamere cofania i w nocy tez dobrze widac. :)

PostNapisane: czwartek, 21 grudnia 2017, 19:32 
Użytkownik forum

witajcie , znalazłem coś takiego. ŻARÓWKA LED CREE Can BUS BA15s P21W 20mm DRL 5W (5056503882)tajcie, chyba spróbuję to założyć. pozdrawiam.

PostNapisane: czwartek, 21 grudnia 2017, 22:19 
Administrator

rist napisał(a):
w nocy tez dobrze widac.
Nie mam kompleksu polskości ale w nocy w jasno oświetlonych miastach DE to pewnie tak, na PL peryferiach miast lub wioskach na niektórych kompletnie ciemnych uliczkach i dróżkach pełnych niespodzianek przy samej ziemi i na niej to trochę gorzej się kamerka sprawdzi :)

roman18 napisał(a):
spróbuję to założyć.
cree 5w to ze 400lm dwie będą miały ok 800lm więc w sumie nawet ciut więcej jak żarówka światła przedniego na długich, klosz rozpraszający i gorszy odbłyśnik niż przednie trochę zabiorą ale to i tak dość spora jasność będzie - daj nam znaka jak to a się sprawdziło w praktyce, zwłaszcza jak jasno daje na powierzchnię gleby

PostNapisane: piątek, 22 grudnia 2017, 23:47 
Użytkownik forum

Jestem takze ciekawy jakie beda efekty po zainstalowaniu. Jest to dla mnie interesujace ze wzgledu ze czesto wedkuje do 24.00 w roznym terenie.

PostNapisane: czwartek, 4 stycznia 2018, 18:42 
Użytkownik forum

witajcie ,kilka dni temu pisałem o żarówkach świateł cofania,kupiłem właśnie takie jak napisałem dwa posty wyżej,i muszę Wam powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z efektu jaki uzyskałem.Oświetla drogę do tyłu o niebo lepiej,niż było do tej pory ,nie są tanie bo 30 zł. sztuka ale gdyby wytrzymywały jakijś czas to naprawdę warto. Narazie nie potrafię wstawić fotki ,bo mam z tym trudność ,muszę się podszkolić w tym temacie ale zawsze brak czasu.pozdrawiam.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]