Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest poniedziałek, 18 grudnia 2017, 16:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 6 sierpnia 2015, 13:46 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Bogusław
Witajcie.
Choć to nie dotyczy naszych SGA ale może ktoś z naszych kolegów posiada Audi A6 C5 1.9 tdi 131ps. Problem był taki że przepalało bezp.nr.5 po przekręceniu kluczyka.Na desce zapalał się poziom oleju,AC-brak.
Bezp.nr.5 to: Ogrzewanie foteli, klimatyzacja,nawigacja,roleta tylnej szyby,nadzór parkowania,ogrzewanie wnętrza,lusterka boczne,deska rozdzielcza,ogrzewanie tylnej szyby.Tak podaje audi w swojej rozpisce.
Usterkę szukałem poprzez odłączanie poszczególnych urządzeń wyżej wymienionych,ba nawet więcej bo pokusiłem się odłączyć też i całą kierownicę ,multifunkcję (przełączniki tempomat), moduł komfortu,drzwi w przelotkach,ster.silnika,i na pewno było coś jeszcze ale juz nie pamiętam.
Tak aby nie przeciągać to powiem że borykałem się z tym dwa wieczory a winowajcą był tz. Czujnik jakość powietrza 4B0907659A ,którego w rozpisce nie było ani słówka.
Ktoś co zmieniał wcześniej filtr kabinowy nie dołożył starań i nie zamontował go z powrotem na obudowę filtra i czujniczek wylądował na grodzi gdzie była woda i wilgoć-chyba już wiecie co było dalej. Poniżej fotki co i jak. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Powodzenia i mam nadzieję że komuś się przyda. Nara

________________________________________________________________________________________________
Siła tkwi w TDI...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]