Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 08:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 19 marca 2015, 23:57 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
Witam potrzebuję dostać się do dogrzewacza w VW touran wiem że trzeba ściągnąć zderzak,ale pytanie moje jest takie:Jak się do tego zabrać czyli gdzie znajdują się śruby mocujące zderzak , nie chciał bym czegoś uszkodzić

________________________________________________________________________________________________
Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: piątek, 20 marca 2015, 00:35 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
musisz zdjąć środkową przednia atrapę śruby masz widoczne u góry po otwarciu maski . potem środkowa atrapa zderzaka przy-niej są widoczne śruby do odkręcenia, i atrapy boczne tez do ściągnięcia . po ściągnięciu wszystkich atrap masz widoczne śruby do odkręcenia zderzaka. Oczywiście musisz też odkręcić śruby trzymające nadkola.
A miałem ci napisać jak otworzysz maskę to po lewej stronie masz naklejkę na pasie przednim z nazwa ogrzewacza piecyka obok naklejki do klimy z nazwa i ilością czynnika.

________________________________________________________________________________________________
Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: piątek, 20 marca 2015, 01:19 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Janusz
Zapomniałeś dadać najważniejszego, cholerne kołki po obydwu stronach zderzaka. Są pod nadkolem i trzymają końce zderzaka do błotników.

Dogrzewacze i ogrzewania postojowe; Eberspacher i Webasto. Tel. 601052155.

PostNapisane: niedziela, 22 marca 2015, 14:30 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Janusz
To opiszę jeszcze raz.
Piec jest ciężki do wyjęcia w tym aucie, mało tego że trzeba zdemontowac zderzak, zdjąć prawe koło odkręcić prawe nadkole, to jeszcze jest trochę roboty z samym piecem.
W zderzku wiadomo wypinać trzeba kabelki halogenów, czujnika temperatury, rozpiąć spryskiwacze, bo piec jest umieszczony dość specyficznie pod zbiorniczkiem spryskiwacza.
Najpierw trzeba zdemontować rurkę wydechu z tłumikiem, zacisnąć węże wodne i odkęcić 3 sruby mocowania blach pieca. Jedna jest niewidoczna, trzeba odchylić delikatnie zbiorniczk i z góry można na macanta wprowadzić długi klucz nasadowy. Blachy mocowania pieca mają wycięcia, a te są w trzech prowadniczkach w zborniczku płynu spryskiwaczy. Zbioniczek jest plastikowy wiec łatwo to wszystko uszkodzić, więc rada robić to na spokojnie, najlepiej wykonać parę fotek to później łatwiej będzie poskładać. Trzeba bardzo uważać na pompki spryskiwaczy, aby nie oberwać wężyków, najlepiej wypiąć je wczesniej. Lubi się przy tej całej zabawie rozszczelnić połączenie zbiorniczka z którąś pompką spryskiwaczy, oby nie...
Sam piec w Touranie ma przy sobie pompkę obiegu płynu, najlepiej ja zdemontować po wyjęciu pieca, trzeba tez uważać na filterek powietrza, ale ten odkręcamy jak najwczesniej żeby nie uległ uszkodzeniu.
Sam piec ma już kilkanaście lat, wiec będą też kłopoty z jego rozebraniem, ale o tym może w następnym poscie bo muszę teraz jechać....
Jak będziesz miał jakiś większy kłopot to dzwoń. TEL. 601052155.
Pozdrawiam.

Dogrzewacze i ogrzewania postojowe; Eberspacher i Webasto. Tel. 601052155.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]