Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 00:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 12:48 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 130
Imię: Piotr
Odzieliłem te posty od wątku o światłach do jazdy dziennej - przeciwmgielne i prawo to jednak ciut inny temat a że mój post dotyczył obu spraw i był trochę nie podzielny to pozwoliłem sobie jego część o halogenach wkleić tutaj do postu Piotra jako cytat :)

smok_wawelski napisał(a):
A tak nawiasem trochę przekornie czemu by nie doświetlać jakby nikomu to nie przeszkadzało na pustej drodze
Przecież halogenami można:
art 51. pkt. 5. Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

Taa,a ostatnio w radiu mówili ze używanie przeciwmgielnych przednich jest karalne i niezgodne z przepisami. Bądź tu mądry.

________________________________________________________________________________________________
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej

Piotr Jestem.

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 15:34 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Owszem jest zauważ proszę że przepis mówi: art 51. pkt. 5. Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi,......

Nawiasem mówiąc bezwzględnie powinna policja wziąć się również za przeciwmgłowe tylne - to istna epidemia na jasno oświetlonych ulicach w Kraku kapkę mgły i ludzie świecą je niepotrzebnie albo na drodze po ustaniu mgły nie gaszą.

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 21:07 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AFN 110
Imię: Marcin
Krzysiu, o światłach przeciwmgielnych to historie mogę opowiadać jak bracia Grimm. Moje zdanie jest takie, że ludzie są po prostu tępi. Sorry za brutalność, ale tak jest. Po co czytać instrukcję obsługi (czegokolwiek, abstrahując od samochodu), jakiś bzdurny przepis, włączam wszystko co mam i do przodu. Ważne że ja widzę. Ważne że mi działa. A reszta niech się martwi. Mało kto wie, że tylne przeciwmgielne można włączyć przy widoczności poniżej 50m - to jest taki opar, że konia dusi, prędkość bezpieczna to max 30km/h. Nooo, chyba że jest smog w Krakowie :banan: Jaki jest sens włączanie przeciwmgielnych w oświetlonym mieście??? Pochwalić się że mam?

Marcin

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 21:41 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
witam dodam swoje spostrzeżenia kolega ma w sharanie właśnie zamontowane na światłach długich zmniejszenie natężenia światła i jakoś przeglądy przechodzi i nawet Policja się nie czepia tego musi to być tak zrobione ze jest widoczne światło i myślę ze na dalekosiężnych jest lepiej zamontować takie urządzonko

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 21:48 
Administrator

Dobre porównanie bracia Grimm bo to rzeczywiście koszmarna bajka. Tak masz 100% racji niektórzy ludzie są po prostu tepymi egoistami i należy ich również tępić to mocne słowa ale inaczej nie da się tego napisać.

Stasio59 przechodzi bo trafia na tepych diagnostow i policjantów i tyle przepisy jasno określają jakie światła i kiedy a oprócz przepisów jest przecież jeszcze zdrowa logika.

Rozwiązanie z obniżeniem napięcia czy natezenia na długich polecam lekturę na elektrodzie jak to wplywa na żywotność zarowek

Tapniete z telefonu który zawsze usiłuje być mądrzejszy ode mnie

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 22:16 
Użytkownik forum

Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Koledzy miałem taki przypadek w terenie zabudowanym, noc, świecące latarnie i gęsta ciężka mgła. Jedzie pojazd Sharan 95-00 z włączonymi przeciw mgielnymi przednimi. Zatrzymuje nas radiowóz i wlepiają kierowcy mandat za jazdę na halogenach w terenie zabudowanym. Kierowca odmówił i sprawa trafiła do sądu. W momencie kontroli kierowca nagrał filmik telefonem oczywiście uprzednio informując Policjantów o swym zamiarze. Filmik z urządzeniem trafia jako dowód do sądu.
Wynik mógł być tylko jeden i sprawiedliwy. Nagana dla Policjantów za złą interpretację przepisów drogowych. kierowca Nie dostał żadnej kary. Uniewinniony. :jupi:

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 22:28 
Administrator

USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym -
Art. 30.
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto:
1) kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany:
a) włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie,
b) poza obszarem zabudowanym podczas mgły dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe w czasie wyprzedzania lub omijania;
......
3. Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

I wsio jasne jak światło przeciwmgłowe - światła przeciwmgłowe są dozwolone na obszarze zabudowanym
ale tak jak pisze Marcin - nadużywanie jest karalne.
Wg mnie jednak przepis o przednich jest nieprecyzyjny

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 22:34 
Użytkownik forum

No nie, trafił na tępaków. Niestety takich też nie brakuje. Co tu dużo mówić, przecież milicjanty to też ludzie z tego społeczeństwa. Zauważyłem, że młode pokolenie nic nie czai. Ja staram się dojść, jak coś działa, dlaczego działa. A u nich ma działać i już.
Widziałem ostatnio gościa, majster klepka :błaga: , zamontował ledki w oryginalnych lampach, bodaj w Focusie. Rozebrał lampy i wsadził je do środka :facepalm: Trochę kiszka było robić zdjęcie, ale wiocha.pl byłaby jak drut

Marcin

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 22:37 
Użytkownik forum

smok_wawelski napisał(a):

I wsio jasne jak światło przeciwmgłowe - światła przeciwmgłowe są dozwolone na obszarze zabudowanym
ale tak jak pisze Marcin - nadużywanie jest karalne.
Wg mnie jednak przepis o przednich jest nieprecyzyjny

Dlaczego? Mgła, śnieg, deszcz, oznaczone zakręty. Oczywiście opad ma powodować ograniczenie widoczności, a nie poleciały trzy śnieżynki i już połowa jeździ na przeciwmgielnych. Trochę myślenia.
Ostatnio słyszałem, że myślenie boli, ale można się do tego bólu przyzwyczaić.

Marcin

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 22:40 
Użytkownik forum

Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
To co pisze Marcin o nadużywaniu to prawda. I dobrze że jest karalne. Tylko przepis nie precyzyjny i jak pisałem Policman swoje a Sąd swoje.

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]