Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest sobota, 22 września 2018, 19:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 8 sierpnia 2015, 09:07 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
to nie chodzi o to że słabo świeci, tylko halogeny bardziej mi są potrzebne(lepiej oświetlają drogę niż światła do jazdy dziennej),jeżdżę :van-1: wąską drogą do pracy gdzie dużo zwierzyny jest :)

________________________________________________________________________________________________
Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: wtorek, 27 października 2015, 19:53 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 130
Imię: Piotr
U mnie jednak bedą ledy do jazdy dziennej -prostokątne podłużne. W przyszłości chce założyć halogeny tak jak sa orginalńie.

________________________________________________________________________________________________
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej

Piotr Jestem.

PostNapisane: niedziela, 8 listopada 2015, 17:26 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AFN 110
Dołączę się do dyskusji, ja osobiście nie montuję LED-ów. W/g mnie nie wygląda to dobrze - jakieś dodatkowe lampki, często badziewnie założone. Oszczędności - ale czego? Akumulatora? Żarówek? Siedem lat jeżdżę Alabamą, z przodu mam trzeci komplet żarówek (mijania oczywiście, gdzieś ze dwa tygodnie temu założone), z tyłu wymieniłem dwie. Nie ma problemu, że zapomnę włączyć światła. Ile razy jest tak, że jedzie taki szofer wieczorem na ledkach, z tyłu nic nie świeci, z przodu świeci po oczach. Naprawdę nie znam sensu montażu takiego wynalazku. Trąci to dziadkiem, który z Trabanta chce zrobić Mercedesa. Za dobre lampy trzeba dać pewnie koło stówy, wiecie ile to jest żarówek??
Jeżeli samochód oryginalnie ma takie światła, to wtedy ma to wygląd, bo jest zespolone z lampą i ma odpowiednio ukierunkowany strumień światła.

Marcin

PostNapisane: niedziela, 8 listopada 2015, 19:31 
Użytkownik forum

Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Marcin wszystko można ustawić jak trzeba. Zobacz jak ja to zrobiłem.
viewtopic.php?f=103&t=620&start=20#p7697

Ja będę miał oszczędności bo komplet żarników Osram Xenark z gwarancją w oryginale kosztuje 400-500 zł. Tańsze podróbki nie dają tyle światła co oryginał. Ty żarówki możesz kupić taniej.

Obrazek

PostNapisane: niedziela, 8 listopada 2015, 19:57 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
witam tak czytam wasze koledzy wypowiedzi i tak się zastanawiam czemu zakładacie Ledy jak macie bardzo oszczędne xenony przecież one biorą połowę prądu co zwykłe żarówki Ja dopiero jedna żarówkę wymieniłem bo się pręcik otulony przepalił i nic więcej tez myślałem o założeniu ledów ale doszedłem do wniosku po co skoro mam xenony owszem dobre są i popieram tych co zakładają je ale jak maja zwykłe żarówki do jazdy dziennej w ori reflektorach z tym się zgodzę ale w xenonach

Andrej Ja zakupuje xenony PRIMA to jest szwedzka firma co robi żarniki na EU i dają gwarancje i sa po 100-150 w zależności od wartości świecenia Ja mam u siebie założone 6000 i naprawdę jest super przed maska w nocy

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: niedziela, 8 listopada 2015, 20:21 
Użytkownik forum

Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Stasiu w nocy świecą super ale dla mnie najważniejsze jest żeby światła było najwięcej o zmierzchu.

Obrazek

PostNapisane: niedziela, 8 listopada 2015, 21:37 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AFN 110
Zrobiłeś to tak jak trzeba :thumbsup: . Nic nie wystaje i jest wkomponowane w zderzak.
Ale o ksenonach to ja nie pomyślałem, mój błąd. Faktycznie, w starszych modelach nie było fabrycznie świateł do jazdy dziennej, a koszt żarników nieco przewyższa koszt żarówek ;) . Racja. W tym przypadku ma to sens.

Marcin

PostNapisane: niedziela, 8 listopada 2015, 23:48 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
witam zgadzam się z tobą Andrej ale jak masz xenony to i tak masz więcej światła czy to o zmierzchu czy o poranku czy nawet w nocy ostatnio w modzie są światła drogowe o zmniejszonym natężeniu światła i to zdaje tez egzamin bo świecą ciut jaśniej niż postojówki

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 00:51 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Fakt zaoszczędzą ksenony ale to że pokryły się z linią zderzaka nie znaczy że świecą we właściwym kierunku, są takie światła dzienne które niwelują krzywiznę zderzaka ale te które założyłeś wydaje mi się nie są z tej parafii :)
Załącznik postu (zdjęcie, film, schemat, mapka, link lub inny) jest widoczny tylko dla zalogowanych Użytkowników forum.
Zapraszamy do rejestracji lub zalogowania aby widzieć załaczniki i wykorzystywać w pełni funkcje forum
" alt="Obrazek" />
Załącznik postu (zdjęcie, film, schemat, mapka, link lub inny) jest widoczny tylko dla zalogowanych Użytkowników forum.
Zapraszamy do rejestracji lub zalogowania aby widzieć załaczniki i wykorzystywać w pełni funkcje forum
" alt="Obrazek" />
W światłach które pokazujesz jest właśnie tak jak piszesz w linkowanym wątku - szeroki rozsył światła daje to że są również widoczne osiowo z przodu :) na ostatnim zdjęciu widać właśnie że Twoje świecą szeroko podobnie jak w światła przeciwmgielne, co owszem może i czasem jest korzystne ale nie jest dozwolone dla jazdy o zmierzchu czy w nocy
andrew7800 napisał(a):
Stasiu w nocy świecą super ale dla mnie najważniejsze jest żeby światła było najwięcej o zmierzchu.
Andrzej sorry ale w Twojej wypowiedzi jest coś nie halo albo ja czegoś nie rozumiem - od kiedy to jeździmy na światłach do jazdy dziennej w nocy lub o zmierzchu ?

art 51. pkt. 2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.

Ze zmierzchem można by więc dyskutować bo granica jest tu płynna, ale w nocy absolutnie nie wolno stosować świateł do jazdy dziennej

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 03:15 
Użytkownik forum

Silnik: 1,9 TDI ASZ 130
Imię: Piotr
Moze kolega ma juz podłączone jak nowe auta ze pala sie rownocześnie ze światłami mijania. To miał na myśli,przecież nikt w nocy nie używa dziennych żeby lepiej widział.

Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej

Piotr Jestem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]