Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 10:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 21:22 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Jurek
Przelozylem sprawy zamontowania jakiegokolwiek oswietlenia dziennego. Jako pierwsze czekaja wazniejsze sprawy w sharanie np: naprawa dogrzewacza itp.

________________________________________________________________________________________________
Mowie i pisze po polsku. Jurek

PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 22:40 
Użytkownik forum

stasio59 napisał(a):
tak lucek ma to założone i naprawdę fajnie to wygląda i nikt się do tego typu oświetlenia nie czepia nawet na przeglądzie nie ma problemu to jest przecież światło o zmniejszonym natężeniu światła(drogowe) jest widoczne tak jak Ledy wiadomo to jest żarówka wiec inny ma kolor świecenia

Powiem szczerze, że zainteresował mnie ten temat. Fajna rzecz. Przekopie jeszcze trochę informację i może na próbę zamówię se jedną sztukę. A co tam, drogie to nie jest. Zobaczę jak to będzie wyglądać. W razie czego to zawsze mogę to wywalić, a i żadne dziury nie zostaną, tak jak po ledach. Co do ledów, to są OK, ale jak są już fabryczne. Te dokładane, jakoś mi się nie podobają.

________________________________________________________________________________________________
Marcin

PostNapisane: wtorek, 17 lutego 2015, 22:10 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AFN 110
Imię: Marcin
Lucek napisał(a):
I tak i nie SoShy. Jeśli reflektor w naszym aucie ma oznaczenie RL to teoretycznie wszystko jest ok, tylko że sam moduł zapewne homologacji już nie ma. Sprawa nie do końca jest jasna. A policjant jak to policjant. Dla jednego jeśli świeci to świeci i jest ok, a inny może podejść do sprawy bardziej problemowo. Światła drogowe, pomimo, że z takim modułem świecą tylko na 20-30% mocy, to jednak przepisy wyraźnie mówią kiedy można ich używać. W niektórych nowych autach, takie rozwiązanie jest już fabrycznie, ale co fabryka to fabryka.
Według mnie to fajne rozwiązanie, ale kwestia prawna jest trochę zbyt nie jasna. Chyba zależy na kogo trafimy podczas kontroli.
W sprawie tych przepisów nie jestem na bieżąco, więc może akurat coś się zmieniło w tej kwestii.

Tu się z tobą zgadzam. Zależy na kogo trafisz. Generalnie światła do jazdy dziennej mają mieć oznaczenie RL na "kloszu lub w miejscu widocznym".
Jest też druga strona medalu - jazda na diodkach we mgle, deszczu, itp. "bo przecież jest dzień" - inteligencja Janka Poranka. Ile razy widzieliście takiego zawodnika? Nagle pojawia się, nie wiadomo skąd, widmo bez świateł z tyłu.
Dlatego jeżeli jest to używane z głową, to raczej nie powinno być problemu, jak pisze Stasio o swoim koledze, chyba że niebieski będzie miał zły dzień :twisted: Ta sama sytuacja jest z ciężarówkami przerobionymi a'la amerykański sen - choinka na kołach. Generalnie jest to niedozwolone we Polsce, ale jeżeli nie świeci po oczach, to sobie jeździ. I wprowadza trochę uśmiechu w tym smutnym jak p..... kraju :lol:

Marcin

PostNapisane: piątek, 20 lutego 2015, 14:53 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Ale chyba nie do końca tak jest jak piszesz @mamwi- deszcz czy mgła są to warunki ograniczonej widoczności - wydaje mi się że prawo nakazuje stosować wtedy światła mijania niezależnie od tego czy jest to dzień.

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: piątek, 20 lutego 2015, 17:55 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Musiałby ktoś być samobójcą żeby w mgłę jeździć na dziennych , na swoim Sharanie mam światła dzienne i używam ich tylko i wyłącznie w dni o bardzo dobrej widoczności w innym przypadku świeci xenon :-)

Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: piątek, 20 lutego 2015, 18:09 
Użytkownik forum

Imię: Darek
Marcyb niemal kazdego wieczoru czy wczesnego poranka spotykam takich "samobójców" na drodze.

Obrazek

PostNapisane: piątek, 20 lutego 2015, 18:11 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Ubiegłeś mnie Darek - właśnie to samo miałem napisać
Niestety debili nie brakuje a przepis i jego interpretacja nie są ścisłe

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: sobota, 21 lutego 2015, 11:35 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AFN 110
smok_wawelski napisał(a):
Ale chyba nie do końca tak jest jak piszesz @mamwi- deszcz czy mgła są to warunki ograniczonej widoczności - wydaje mi się że prawo nakazuje stosować wtedy światła mijania niezależnie od tego czy jest to dzień.

To mi właśnie o to chodziło :D
Lucek napisał(a):
Jest też druga strona medalu - jazda na diodkach we mgle, deszczu, itp. "bo przecież jest dzień" - inteligencja Janka Poranka. Ile razy widzieliście takiego zawodnika? Nagle pojawia się, nie wiadomo skąd, widmo bez świateł z tyłu.

Reszta dotyczyła tego urządzenia do zmniejszania intensywności świateł drogowych.

Marcin

PostNapisane: niedziela, 22 lutego 2015, 01:04 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 130
Imię: Piotr
Jakby ktoś chciał kupić dzienne to polecam ta stronkę :

http://www.sklep.hadron.pl/cat-pl-60-Sw ... e-LED.html

Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej

Piotr Jestem.

PostNapisane: wtorek, 31 marca 2015, 16:45 
Użytkownik forum

Imię: Jurek
Chodzac dzisiaj po sklepach z "branzy samochodowej" nartafilem na swiatla do jazdy dziennej (zrobilem zdjecie) ktore chcialbym miec w swoim sharanie. Nosilem sie z tym zamiarem od dawna.

Pytanie, czy te same swiatla na zdjeciu, kupie w Polsce taniej? Wiadomo, sam je zamontuje. :)

Mowie i pisze po polsku. Jurek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]