Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest wtorek, 17 października 2017, 09:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 04:03 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Spokojnie koledzy. To tylko zdjęcie pokazowe jak mocno świecą. Przepisy jasno określają jak i kiedy mają świecić dzienne. W moim aucie ledy zapalają się kilka sekund po odpaleniu silnika i gasną jak włączam postojówki. Moje ledy maja specjalnie skonstruowane odblaski żeby je było dobrze widać pod różnym kontem.
Myślałem żeby światła długie zaadoptować na dzienne ograniczając ich światło specjalnym modułem do 30% ale to niezgodne z homologacją lamp co może skutkować utratą dowodu.

Piotr niektóre nowe auta mają dwie funkcje w ledach tzn dzienne a w nocy świecą z ograniczoną intensywnością jako postojowe.

Sporo jeżdżę i widzę jak niektórzy podpinaja źle ledy i rażą świecąc się razem z mijania.

________________________________________________________________________________________________
Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 04:09 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 2,0i ADY 115
Imię: Krzysiek
Piotr jasne że tak ma - ani chwili nie wątpiłem że Andrzej jest rozsądnym człowiekiem bo po prostu Go znam :)
andrew7800 napisał(a):
Spokojnie koledzy.
Spokojnie przecież nikt się nie denerwuje Andrzejku nocny "Marku" :)
andrew7800 napisał(a):
.... i rażą świecąc się razem z mijania
właśnie dlatego że
andrew7800 napisał(a):
...ledy maja specjalnie skonstruowane odblaski żeby je było dobrze widać pod różnym kontem
niestety i w poziomie i w pionie, swiatła które pokazywałem mają tę przypadłość w nieco mniejszym stopniu.

Oczywiście zdarzenie takie nie ma miejsca jeśli:
andrew7800 napisał(a):
....ledy zapalają się kilka sekund po odpaleniu silnika i gasną jak włączam postojówki

Ale rację ma tez Marcin pisząc
mamwi napisał(a):
...Za dobre lampy trzeba dać pewnie koło stówy, ..... Jeżeli samochód oryginalnie ma takie światła, to wtedy ma to wygląd, bo jest zespolone z lampą i ma odpowiednio ukierunkowany strumień światła
każde ledy dzienne są po prostu lepszą lub gorsza doróbą a za dobre trzeba dać więcej niż stówę

---- edit --------------------------------------
Posty o światłash przeciwmgielnych i aspektach prawnych przeniosłem do wątku: http://vag-van-suv.pl/viewtopic.php?f=5&t=667

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

Ostatnio edytowano wtorek, 10 listopada 2015, 01:07 przez smok_wawelski, łącznie edytowano 3 razy
Oddzieliłem posty dotyczące świateł przeciwmgielnych i prawa

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]