Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest piątek, 26 maja 2017, 03:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 13:22 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
Koledzy mam w domu elektryczna pompke obiegu , zastanawiam się czy nie zamontować jej kolo dogrzewacza , tylko czy mi to coś da??? myślę że jak założę taką pompke to będzie mniejsze prawdopodobieństwo przegrzania silnika ,chyba że się mylę,jak sądzicie jest sens montowania takiej pompki

________________________________________________________________________________________________
Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 13:25 
Użytkownik forum

Auto: Inny
Silnik: Inny
Imię: Tomek
ale może ona zakłócić przepływ i negatywnie wpłynąć na trwałość fabrycznej pompki, spowoduje nadmierne ciśnienie na ori pompkę... może się mylę ale tak logika mi podpowiada

________________________________________________________________________________________________
Było Galaxy mk1 2000r., 1.9 TDI 110KM
Będzie...?

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 13:33 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
witaj Marcin ta co jest ori to wystarcza poco montować drugą nie ma sensu bo zauważ ze jedna będzie druga wymuszać być może i obie mogą się nawzajem załączać choć one i tak dużego ciśnienia nie robią bo największe jest na pompie wody w silniku jedna w zupełności wystarcza

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 14:57 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
Stasiu ciśnienie jest i to spore,myślę że nie zakłóci to pracy fabrycznej pompki, bo można by myśleć ze pompa napędzana paskiem też może zakłócić pracę,a tak nie jest,muszę to dobrze przemyśleć

Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 15:13 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Koledzy w waszych autkach już macie dodatkowe pompki obiegu więc dodatkowa raczej nie potrzebna,ale jak ktoś chce to czemu nie.Pogorszyć się nie pogorszy a tylko może się polepszyć.
Ja w starszej budzie nie mam takiej pompki seryjnie zamontowanej i to jest minusem dla auta. Mam już oryginalną pompkę i założę ją przy piecu a to po to żeby piec mi się nie przegrzewał i szybciej po uruchomieniu auto się dogrzało.

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 17:25 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 2,0i ADY 115
Imię: Krzysiek
Andrzej ja też nie mam - ale to benzyniak
Na tylne grzanie nie narzekam - nawet wydaje mi się że grzeje lepiej niż przód.
Jest też inny problem - ciepła ciecz chłodząca ma spory kawał przelecieć od przodu do tyłu pod autem tam gdzie najbardziej wiatr i mróz śwista - występują tu b. duże straty ciepła i to tez pogarsza efektywność grzania w benzyniaku - pompka obiegu nie załatwi tej sprawy.
Otulina rur idących do tylnej nagrzewnicy w benzyniaku na podwoziu poprawia sprawę.

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 17:55 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Darek
Krzysiek ja mam tak zrobione u siebie i spadki temperatury przy czestym postoju na swiatelkach sa minimalne a piec sporadycznie startuje.Przed wystarczyly 2 postoje na swiatelkach w nie wielkiej odleglosci od siebie i juz F 16 startowal.

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 19:00 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 2,0i ADY 115
Imię: Krzysiek
Tak zgadza się - jeszcze jedna uwaga - otulina z powłoka ta nie namakająca. Koszty są znikome a poprawa znaczna.
Jeśli otulina będzie porowata i chłonąca wodę to zabawa nic nie da bo nasiąknie i stanie się mieszanką lodowej gąbki bardzo dobrze odprowadzającą ciepło.

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 19:18 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Bogusław
marcyb3 napisał(a):
Koledzy mam w domu elektryczna pompke obiegu , zastanawiam się czy nie zamontować jej kolo dogrzewacza , tylko czy mi to coś da??? myślę że jak założę taką pompke to będzie mniejsze prawdopodobieństwo przegrzania silnika ,chyba że się mylę,jak sądzicie jest sens montowania takiej pompki

Tak jest montowana pompka obiegu wody orginalnie w naszych sharanach w wersji 4x4 czyli pod autem obok dogrzewacza.Czy to lepsze rozwiązanie to nie wiem ,ale warto by to przestudiować ;) ;)

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 20:16 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Porównując moje auto bez dodatkowej pompki oraz takie samo z zamontowaną pompką to ja przegrywam. Moje auto po odpaleniu nie podnosi się strzałka temp na liczniku przez kilkanaście minut a w drugim aucie po 10 minutach na postoju strzałka oscyluje w granicach 70 stopni. Jest równiejsza praca pieca i tak często się nie wyłącza. Z pompką szybciej rozgrzewa się auto.

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]