Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 13:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 22:26 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Jurek
Krzysiek, dzieki za propozycje ale musze sie w obecnej chwili wstrzymac z tym zamiarem.

________________________________________________________________________________________________
Mowie i pisze po polsku. Jurek

PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 22:34 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
Jurek na pewno taki kabelek i program by ci dużo ułatwił, np zdiagnozować dogrzewacz i inne rzeczy

________________________________________________________________________________________________
Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 22:37 
Użytkownik forum

Nie wiem Marcin w jakiej sumie zamkalbym sie, kupujac teraz, lepszej klasy kabel i program.

PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 22:40 
Użytkownik forum

Imię: Bogusław
Lucek napisał(a):
Bogos napisał(a):
rizist

Bogos całkowicie się z Tobą zgadzam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby podpięcie pod kompa. Ale po kolei - Sterownik blokuję się po kilku nieudanych próbach uruchomienia dogrzewacza. Skoro te próby były nieudane, to gdzieś musi byś jakaś tego przyczyna. A ta na najprawdopodobniej leży właśnie w samym piecu, więc wytarganie go na zewnątrz pewnie i tak jest nieuniknione. Przynajmniej ja rozumuję w ten sposób. Popraw mnie jeśli się mylę, bo może źle to rozumie.

A właśnie. Jak odblokować ten sterownik? Wystarczy VCDS? Mógłbyś mi opisać ten proces?

rizist
Sprawdź jeszcze kabelki podłączone do pompki paliwa od dogrzewacza. Te też mogą być przegnite. Pompkę masz na fotce wyżej jako nr1.

Lucek
Przyczena może byc bardzo prosta że zablokuje sterownik np: Jeśli właściciel będzie jezdził na rezerwie to tez zablokuje sterownik i co mamy???? dobry piec tylko trzeba go odblokować i sie cieszyć ciepłem bez wyciągania.
Nawet jak go wyciągnie to skąd ma wiedzieć co wymienić?? chyba że wymieni wszystko ale, i tak mamy ryzyko że poprzez np:niesprawną świecę,czujnik płomienia, uszkodzony wentylator,czy też sitko piec nam sie zablokował i dalej trzeba ten nieszczęsny vcds lub vag.
Jeśli chodzi o pompki paliwa to bardzo rzadko one siadają. Jest problem z tymi pompkami ale to w sharanach 2004 w góre z piecami D5WZ ale tam siada sterownik a błąd wywala pąpki. Zreszta jeśli by była winna pompka paliwa to powinien piec zrobić tz przedmuch.
Do odblokowania wystarczy vag lub vcds ale, napiszę ci to jutro ok!

rizist----Jesli byłby teraz Tobą to bym sprawdził, papkę na podszybiu (przekręc na zapłon i wyciąg kluczyki i słuchj czy na filtrem paliwa wyje pompka wody),plusowy(czerwony) kabel zasilający dogrzewacz na wtyczce.
Zapomniałem. Bezp.od dogrzewacza nr 12

Siła tkwi w TDI...

Ostatnio edytowano piątek, 13 lutego 2015, 22:43 przez Bogos, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 22:42 
Użytkownik forum

rizist napisał(a):
Nie wiem Marcin w jakiej sumie zamkalbym sie, kupujac teraz, lepszej klasy kabel i program.

Poproś Krzysia to Ci to może wysle jakis program z kabelkiem od Viaken do DE.

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 22:49 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Jak coś trzeba z Viakena i wysłać - no problem piszcie
Jurek - pocztą nie są duże koszty tyle że długawo idzie.
Marcin pamiętam o pogadaniu o skanerze - ale jeszcze nie byłem - poślij mi też ten model jeszcze raz proszę, nie zanotowałem jak gadaliśmy a przyjaciółka skleroza mnie odwiedza ostatnio dość często

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: piątek, 13 lutego 2015, 22:59 
Użytkownik forum

Bogos napisał(a):
Lucek
Przyczena może byc bardzo prosta że zablokuje sterownik np: Jeśli właściciel będzie jezdził na rezerwie to tez zablokuje sterownik i co mamy???? dobry piec tylko trzeba go odblokować i sie cieszyć ciepłem bez wyciągania.
Nawet jak go wyciągnie to skąd ma wiedzieć co wymienić?? chyba że wymieni wszystko ale, i tak mamy ryzyko że poprzez np:niesprawną świecę,czujnik płomienia, uszkodzony wentylator,czy też sitko piec nam sie zablokował i dalej trzeba ten nieszczęsny vcds lub vag.
Jeśli chodzi o pompki paliwa to bardzo rzadko one siadają. Jest problem z tymi pompkami ale to w sharanach 2004 w góre z piecami D5WZ ale tam siada sterownik a błąd wywala pąpki. Zreszta jeśli by była winna pompka paliwa to powinien piec zrobić tz przedmuch.
Do odblokowania wystarczy vag lub vcds ale, napiszę ci to jutro ok!

Bogos, masz rację. Dzięki za naświetlenie tematu. Będę wdzięczny za dalsze info. (stawiam browarka, czasami w Norwegii jestem hi hi :) ) Pozdr

PS.
1. NIe pisałem, że padła mu pompka, tylko kabelki przy niej ugniły. Z przedmuchem zgadzam się na 100%.
2. Ja mam D5WZ, a mam 2001r. :?: :?:

Marcin

PostNapisane: sobota, 14 lutego 2015, 00:16 
Użytkownik forum

Lucek No właśnie dlatego zalecam sprawdzanie jaki jest zamontowany w danym aucie bo, jak widać o błąd nie trudno.
Musze cię jeszcze przeprosić za mój błąd w poprzednim poscie.
Jesli chodzi o felerne piecyki ze słaba elektroniką to chodziło mi o piec D5WF. Sorki jeszcze raz .

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: sobota, 14 lutego 2015, 01:12 
Użytkownik forum

Chcialem podziekowac za pomoc w sprawie mojego podgrzewacza 5DWZ. Znalazlem wspanialy artykul wraz z zdjeciami, intrukcja, jak zreperowac i wymienic jego elementy. Calosc w jezyku niemieckim.

PostNapisane: sobota, 14 lutego 2015, 01:16 
Użytkownik forum

Nie ma problemu Bogos. Pomyłki - ludzka rzecz. Każdemu się zdarzają. A mi to chyba już wyjątkowo często. :) :) Zresztą po to tu jesteśmy - By wspólnie dotrzeć do celu. Pozdr. :)

rizist
Jak chcesz to podaj mail'a na PW, to wyślę Ci w języku polskim.

Marcin

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]