Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 10:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 3 maja 2016, 21:04 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Jurek
Daniel, tzn. jezdzic na wysokich obrotach po miescie? Niezle to brzmi, sprawdzic zawor na podszybiu, gruszke rozruszac, poruszac na postoju stanga. Jestem "zielony" i niezaawansowany w mechanice samochodowej nie wiem gdzie tego szukac, ulatwily by mi jakiekolwiek zdjecia na ten temat.

________________________________________________________________________________________________
Mowie i pisze po polsku. Jurek

PostNapisane: wtorek, 3 maja 2016, 21:45 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
zawór masz w linku w moim poście sztangi nie sądzie żebyś się dostał tak z góry raczej trzeba na kanał.
pojeździ zmieniając biegi 3500 tys 4000 tyś obrotów silnik TD to lubi oczywiście jak bedzie już rozgrzany jeśli po takiej jęździe nadal bedzie ta usterka , to osobiście podmienił bym zawór.
tu masz foto z netu z gąszczem kabelków w tym gąszczu szukaj takiego zaworku jak w linku powyżej.

________________________________________________________________________________________________
Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: czwartek, 5 maja 2016, 00:18 
Użytkownik forum

Imię: Bogusław
Chłopy to już woda po kisielu. Usterka już jest i teraz ją trzeba usunać. Po co gnać autem jak szalony tracić paliwo i ryzykować jak można to wszystko w garażu na postoju zrobić. Ty Jurku zainwestuj w kabel vcds za pare marek i wszystko ogarniemy. Jesli masz dostęp do vcds to możesz sobie wejsc w BS w gr 011 i wszystko pisze jak turbo reaguje ( tz. sztanga) ,ile bije turbo ,N75, czujnik MAF. Takie ganianie auta to niestety pomoże ale tylko na krótka metę. Trzeba sie z tym pogodzić że turbo do czyszczenia. Inne usterki jak wężyki czy też pompa tendemowa też trzeba luknąc jak najbardziej.

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: czwartek, 5 maja 2016, 10:34 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
Boguś tu masz racje ale wiesz czasami i takiego kopa jak mu się da to tez dużo pomaga wiem po sobie nieraz jadąc na naszą tzw giełdę jadę na autostradę i tam mu kopa w gary chmurę dymu puści czad z wydechu wyleci i jest na jakiś czas spokój wiadomo ze trzeba i w sterowanie tez zaglądać i sprawdzać ustawienia myślę ze dobre by było na naszym forum by zrobić takie krótkie opisy pod jakimi blokami szukać ustawień np. kat wtrysku, turbo ,n75, przepławka ,maf itd. takie najprostsze a bardzo użyteczne dla nas wszystkich

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: czwartek, 5 maja 2016, 14:39 
Użytkownik forum

Imię: Bogusław
stasio59 napisał(a):
czasami i takiego kopa jak mu się da to tez dużo pomaga

Tak jak mówisz ,ale to tak powinno się go wkręcać na wyższe obroty czas od czasu anie tylko w tedy jak już mamy całe sterowanie turba w sadzy.

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: czwartek, 5 maja 2016, 19:50 
Użytkownik forum

Imię: Jurek
Od czasu ostatniego "przegonienia" po autostradzie wszystko wrocilo do normy, zapalila sie tylko czerwona lampka, wiec dolalem olej. Mimo wszystko chcialbym w jakis sposob zapobiec powtorzeniu sie tego przypadku.

Mowie i pisze po polsku. Jurek

PostNapisane: piątek, 6 maja 2016, 06:34 
Użytkownik forum

Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
od braku oleju jest pomaranczowa kontrolka. Czerwona to juz cos z cisnieniem. A temat problemu z przeladowaniem lub niedoaldowaniem poworoci. Teraz ze sie nie wyswietla nic nie oznacza a pewnie w przyszlosci zwali turbo. tzw zaniedbanie sprawy bedzie.

PostNapisane: czwartek, 21 lipca 2016, 21:30 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AFN 110
Imię: Adam
Witajcie
Mój problem z autem jest podobny. Tylko podłączając kompa wyświetla mi się błąd 575 Ciśnienie w przewodzie dolotowym różnica doregulowania. Do 80km/h jest normalnie później jakby się spadochron otworzył i lipa. Nie wiem jak się dokładnie te logi robi a nie chce nic schrzanić :)

PostNapisane: czwartek, 21 lipca 2016, 23:54 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Witaj Adam.
W ten weekend możemy ogarnąć twoją furę. Podłączymy pod kompa i zrobimy logi oczywiście jak masz chęć. Ja będę od rana w sobotę w Gdańsku. Mamy spotkanie z innego forum. Będziemy mieli okazję się bardziej poznać i przy okazji pogrzebać pod maskami naszych aut. Będę planował wyjechać z Gdańska w niedzielę w nocy lub w poniedziałek. Jak masz chęć się z nami spotkać to tu masz link do tematu gdzie będziemy.
http://vw-clubpolska.pl/index.php/topic ... n.html#new
Nie ważne z jakiego jesteśmy forum ważne że chcemy pomagać innym i to staramy się robić. ;)

Obrazek

PostNapisane: sobota, 23 lipca 2016, 01:09 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Spoko Andrzejku - tu nikt nie ma alergii na linki innych for :)

OT
No widzisz szkoda właśnie podjąłem decyzje o rezygnacji z wyjazdu pod Kościerzynę - to 70km od Gdańska
Motorek na dotarciu - trochę niespecjalnie by było z budą drzeć, chociaż w sumie z Kraka teraz to bajka jazda nawet już Łódź nie przykorkuje :)

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]