Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 20:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 2 kwietnia 2016, 16:12 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: Paweł
Panowie dziś rano doznałem szoku, przez duże SZ. Mianowicie rano odpaliłem auto po nocnym postoju, a ta menda zaczęła szarpać jak przed regeneracją pompek. Zawołałem mechanika z kompem i korekcje pompek zaraz po odpaleniu tragedia: od ponad -2 na 1 i 2 pompce do około + 1 na 3 i 4 pompce. Jak tylko popracował silnik tak z 2-3 minuty na obrotach jałowych korekcje wszystkich pompek bardzo bliskie zera - w tym czasie wskazówka temperatury silnika nawet nie zdążyła drgnąć. O co tu może chodzić? Co ciekawe pompowanie pedału hamulca na pracującym silniku sprawiało że ten stawał się twardy jak decha. Po zaprzestaniu pompowania po chwili był znowu miękki. Mechanik mówi że vacum na 100% do zmiany.
Jaki z tego wniosek dla mnie jako klienta - mechanik ma rację? Mechanik nie miał akurat manometra więc nie wiadomo nic o ciśnieniu pompy.

W związku z tym postem sam już nie wiem czy temat dotyczy vacum pompy, czy pompy paliwa w vacum pompie. Wychodzi na to, że obu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]