Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 23:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 30 maja 2015, 17:09 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
jechałem sobie na działeczkę wszystko fajnie i musiałem lekko cofnąć bez pasażerów pod wzniesienie i nagle coś gruchnęło. dojechałem do garażu i co mogę bez kanału sprawdzić co się uszkodziło. samochód jedzie ale słychać jak dodam gazu i puszczę jakby coś uderzało pod silnikiem przy wstecznym biegu to samo, biegi wchodzą choć sprawdziłem tylko do 4, jest nieco słabszy choć może to moje odczucie bo nie jechałem szybko byle te 3 km dojechać do garażu. wcześniej już mechanik mówił, że przegub lub podpora ma lekki luz. oczywiście silnik 1.9 tdi auy to tak na szybko. co to może być czy może coś innego. co sprawdzić na miejscu, wiem, że bez mechanika się nie obejdzie. pozdrawiam

PostNapisane: sobota, 30 maja 2015, 19:44 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
witaj kolego podnieś jak możesz autko na lewarkach podstaw kobyłki zdejm osłonę pod silnikiem i tak na wstępie masz półośki czyli one są dwie jednakowe tylko ze z prawej strony masz jeszcze krótka co napędza ta długą sprawdź je potem masz przeguby wewnętrzne one są przykręcone do takiej flanszy potem masz podporę silnika ale to jest mało prawdopodobne by to poszło szybciej z tego co opisujesz to półośki nie jest to skomplikowana operacja myślę ze samemu dasz radę

________________________________________________________________________________________________
moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: sobota, 30 maja 2015, 20:22 
Użytkownik forum

zostawiam w garażu bo weekend w poniedziałek zobaczy się. ale jeszcze raz chciałem sprawdzić bo wyczytałem w necie aby sprawdzić jak się zachowuje na jałowym i też podczas depnięcia na pedał gazu słychać gruchniecie jakby coś uderzało. a może to jednak dwumas. ale dzięki jak na razie za info.

PostNapisane: sobota, 30 maja 2015, 21:11 
Użytkownik forum

Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Jeśli to się dzieje na biegu jałowym na postoju to nie półośki ani przeguby. Najpierw sprawdź pod silnikiem czy łapa jest cała a szczególnie śruba. Jeśli jest ok to dwumasa do wymiany.

________________________________________________________________________________________________
Obrazek

PostNapisane: sobota, 30 maja 2015, 22:03 
Użytkownik forum

i na jałowym biegu po wciśnięciu gazu buja budą auta. to tak dla ścisłości.

PostNapisane: sobota, 30 maja 2015, 22:34 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AFN 110
Imię: Marcin
Stawiam na wersję Andrzeja i którąś poduszkę pod silnikiem.

Marcin

PostNapisane: niedziela, 31 maja 2015, 18:44 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
witam kolego to rozszerzyłeś watek poszukiwań jeśli na postoju po dodaniu gazu buja nadwoziem to tak Jak Andrzej pisał poducha dolna pod skrzynia biegów tu masz praktycznie wszystkie poduszki jakie znajdują się posprawdzaj te jeśli będą ok to pozostaje ale dwu masa nie buja budą ona bardziej taki metaliczny odgłos daje i czuć pod pedałem sprzęgła takie drżenie jak delikatnie się dociśnie
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... fault-0519

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: sobota, 6 czerwca 2015, 08:24 
Użytkownik forum

sprawa wyjaśniona i zrobiona łapa (podpora skrzyni) jedna śruba (ukręcona lub urwana) druga odkręciła się od skrzyni, sama łapa w porządku odszedł koszt zakupu, wymiana śrub na nowe, i dobrze, że ta ukręcona nie była na równi z blokiem skrzynią bo trzeba by było kombinować nawiercać lub ostatecznie jeszcze gwintować. już nie buja budą, autko jedzie i mniej jakby szarpania przy puszczaniu sprzęgła. jak to musiała być siła, że ukręciło lub urwało śrubę. i pewnie już wcześniej musiały być poluzowane. uff odszedł dwumas lub coś ze skrzynią. :thumbsup: pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]