Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 15:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2015, 22:15 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: Paweł
Tylko aktualnie nie mam takiej możliwości z braku funduszy. Czy tak nie można eksploatować samochodu? Nic się nie dzieje poza tym, że dowiedziałem się o tym, tzn moc jest tak jak powinna, z płynem się też nic nie dzieje, silnik chodzi teraz ładnie i jak na diesla ma ładną kulturę pracy. W sumie też nic mi nie wiadomo o tym, żeby ktoś kiedyś tam zaglądał - auto kupiłem od braciaka, a on z kolei od dobrego znajomego więc to jest pewniak, tylko jak widać z pewniakami też różnie bywa.

PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2015, 22:22 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Imię: stanisław
witaj Paweł wiesz masz ta świadomość ze jednak cos jest i na pewno będziesz o tym podświadomie myślał jak zdobędziesz fundusze warto zastanowić się nad zakupem bo wiesz dzisiaj jest ok a jutro już nie ( pukam w nie malowane drzewo ) by nie zapeszać wiesz mogę się popytać u kolesi za ile by poszła taka goła czapa

________________________________________________________________________________________________
moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2015, 22:25 
Użytkownik forum

Na razie tak czy siak nie będę zmieniać. Musi być jak jest, jak coś się zacznie dziać to wtedy będę myśleć, ale będę pamiętać o Twojej propozycji popytania się w razie czego :) Tylko jakie mogą być skutki użytkowania auta z taką wadą?

PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2015, 22:40 
Użytkownik forum

Paweł może być tak ze już nie uszczelnisz gniazda miedzy wtryskiem a miejscem gdzie on wchodzi orangi będziesz wymieniał ale to będzie doraźnie na krótki okres czasu one musza ciasno w tych gniazdach być osadzone to jest w podobnie jak ukręcisz gwint w głowicy pod świece próbujesz wkręcać a ona i tak nie trzyma pewnie po pewnym czasie wypadnie Paweł może to dało jakiś obraz dla ciebie byś zrozumiał ale na razie jak jest ok to jeździj wiesz to może trzymać i wieki i nic się nie będzie działo to samo da o sobie znać sam to zauważysz

________________________________________________________________________________________________

PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2015, 22:44 
Użytkownik forum

Oringi jakie tam były musiały być chyba od nowości bo były już trochę podniszczone. Zobaczymy jak będzie teraz po wymianie. W sumie to jestem na siebie zły, że zleciłem tą naprawę, tak bym miał łeb spokojniejszy - trochę by poszarpał na zimno i tyle, a teraz będzie mnie podświadomie łeb boleć. Czy gdyby było tak źle jak piszesz Stasiu to mechanik nie miałby problemów z zamontowaniem pompek?

PostNapisane: środa, 3 czerwca 2015, 17:42 
Użytkownik forum

No i moja radość trwała krótko :( Po porannym uruchomieniu auta okazało się, że nie zmieniło się nic i takie objawy jakie były takie i są :(

PostNapisane: środa, 3 czerwca 2015, 22:51 
Użytkownik forum

witaj Paweł widzisz jednak tak jak pisałem na razie śmigaj nie dawaj w pędzel spokojnie Ja rozejrzę się u nas za czapa i cena to jest najważniejsze dam znać jak cos znajdę Paweł podaj do siebie tel na pw będzie mi lepiej się w razie czego z tobą się skontaktować jeśli wyrazisz zgodę na tel

PostNapisane: środa, 3 czerwca 2015, 22:59 
Użytkownik forum

Na razie Stasiu muszę jeździć na tym co mam. Rozmawiałem jeszcze z tym mechanikiem dziś, że wymiana oringów i docisk wtyczek na nic się zdał. Uznaliśmy, że jak będzie mieć pompowtryski na 100% sprawne to podmieni i sprawdzimy czy to coś pomoże. Więc na razie Stasiu nie zawracaj sobie głowy dopóki nie podmienimy pompek, a to nie wiem niestety kiedy nastąpi bo mechanik nie wie kiedy będzie mieć pewniaki na podmianę. Jeśli to nic nie pomoże wtedy z pewnością zwrócę się do Ciebie z prośbą o pomoc w znalezieniu dobrej czapki i będziemy w kontakcie. Póki co poczekajmy na sprawne pompki.

Zastanawiam się tylko czy coś kiedyś nie walnie bo jeżdżę już tak dość długo, i w sumie nic się nie pogarsza. Czy może być tak, że coś gruchnie w trasie, czy będą jakieś inne objawy?

PostNapisane: środa, 3 czerwca 2015, 23:13 
Użytkownik forum

ok Paweł tak zrobimy wiesz tak jak pisałem wyżej nie dawaj w pędzel po rozruchu zimnego poczekaj troszkę wiesz one są podparte wałkiem także wyskoczyć nie wyskoczą jedynie tylko będzie dostawał lewe powietrze miedzy uszczelnieniem także poczekaj jak będziesz miał pewne pompki

PostNapisane: środa, 3 czerwca 2015, 23:31 
Użytkownik forum

Nigdy nie daje po ogonie na zimnym silniku Stasiu. Więc poczekajmy, mam nadzieję że niezbyt długo. Jak mechanik dorwie pewne pompki to wtedy sprawa będzie na 100% jasna. Teraz pozostaje dać na tacę żeby to były pompki, a nie czapka :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]