Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 09:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 15 marca 2015, 22:05 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
na innych forach wyczytałem, że ludzie lutują zabezpieczają termokurczliwymi rurkami i dają jeszcze taśmę izolacyjną elastyczną parcianą na wysoką temp i jazda?. ważne żeby nie było gołej blachy przewodu ? jak wcześniej pisałem u mnie też jedna z fajek do świec była zaizolowana chyba zwykłą taśmą czarną do izolacji przewodów. i na nim przejechałem od zakupu kilkanaście tyś km. odpalał bez problemu.

Ostatnio edytowano niedziela, 15 marca 2015, 22:14 przez mopz, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: niedziela, 15 marca 2015, 22:12 
Administrator

Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
Tak jest ja nie przeczę że nie możesz tego lutować . Możesz tylko trzeba zrobić to dobrze skręcić razem przewody i zalać dobrze cyną potem termokurczliwa i dobra izolacja i będzie trzymać.
A w między czasie można szukać oryginału.

________________________________________________________________________________________________
Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: piątek, 17 kwietnia 2015, 18:18 
Użytkownik forum

wcześniej polutowałem ale i tak jeżdziłem na prowizorce, mechanik elektryk mówił że ta listwa tak naprawdę jest potrzebna do grzania świec poniżej 5 stopni. ale nie chce jeździć na prowizorce, choć mam problem z szybami, ale teraz wracam do tego tematu. mam już listwę od passata b6 i pasują otwory i odległości i sobie nawet dobrze sztywno siedzi ale teraz ta listwa ma cztery kolorowe kable i czy to ma znaczenie jak je połączę (polutuje) bo chyba w tej obecnej wszystko idzie na jednym kablu. będę widział jak utnę ale np. jak to będzie miało mniej kabli to ma znaczenie jak się łączy. pozdro

PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2015, 19:15 
Użytkownik forum

wracam do tego tematu nie miałem wcześniej czasu ale dla zasady i innych może będzie pomocne. zaznaczam nie biorę odpowiedzialności za tą przeróbkę i ewentualne uszkodzenia i nie jest to pewnie fachowo lub serwisowo zrobione. najlepiej zlecić to fachowcom - serwisantom. ale no cóż kaskę trzeba liczyć i oszczędzać więc:
1. kupiłem w ciemno listwę świec żarowych bodajże od passata b6 z literką C na końcu numeru, pasuje jak ideał rozstaw i wchodzą fajki i trzymają, ale listwa ta ma 4 wychodzące kable różnokolorowe, a nie jak mój sharan ma 2 (czarny i czerwono-czarny),
2. sprawdziłem starą listwę, była pokruszona wiec widziałem jak łączą się kable. wiec 2 pierwsze fajki od prawej są połdączone szeregowo (patrz od strony wychodzących kabli) kablem czerwono-czarnym, 2 pozostałe szeregowo do czarnego, listwa od passata miała dla każdej fajki oddzielny przewód więc poszukałem miernikiem te przewody i je zmostkowałem zlutowałem dałem izolację termokurczliwą oraz pcv i na koniec szmacianą do przewodów. i nic się nie dzieje jak na razie.
poniżej fotki listew. pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]