Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 09:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 10 maja 2015, 08:20 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
jeśli ja bym miał wybierać uchwyt na rowery to wolałbym wybrać taki na hak, u mnie gość ma fajne

http://olx.pl/oferta/uchwyt-na-rowery-C ... 7355e80e47

________________________________________________________________________________________________
Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: niedziela, 10 maja 2015, 08:31 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,8 T 20V AWC 150
no tak ale trzeba doliczyć koszt haka :-P

PostNapisane: niedziela, 10 maja 2015, 19:40 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
witam wiesz na hak ma swoje wady i zalety tak samo jak i na dachu jeśli chcesz wozić rowery Ja osobiście zakupiłem sobie dwa składaki dla zony i dla mnie sa to rowerki z alu i z Niemiec i powiem tak składam dwa rowery wkładam do środka i jeszcze bagaż się zmieści i jadę jeśli dobrze się ułoży bagaże to i rowerek dla wnuczki się zmieści zaznaczam ze nie demontuję żadnych siedzeń w drugim rzędzie ale jeśli już nie masz jak i gdzie ich zapodać to Ja bym jednak na dach je montował zakupił dobry bagażnik na dach one teraz mają już porządne mocowania także bez obaw można montować i zakładać rowerki

________________________________________________________________________________________________
moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: niedziela, 10 maja 2015, 20:06 
Użytkownik forum

raczej pod sporadyczne przewożenie rowerów

PostNapisane: niedziela, 10 maja 2015, 20:13 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
to proponuje dwie opcje dach lub bagażnik

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: niedziela, 10 maja 2015, 21:39 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
wojci napisał(a):
raczej pod sporadyczne przewożenie rowerów
Przy wysokości Sharana ładowanie rowerów na bagażnik dachowy będzie mocno niewygodne, ładowałem wielokrotnie rowery na niższe Skodę Felicię i Cordobę i mimo ich dużo mniejszej wysokości nie było to najfajniejsze.
Bagażnik na hak - to moim zdaniem najwygodniejsze i najstabilniejsze rozwiązanie - jeśli nie masz haka niestety drogawe, a jeśli nie ciągasz przyczepy i rowery wozisz sporadycznie to wydaje mi się że to niecelowy wydatek.
Jeśli wykluczymy ładownie takie jak pisze Stasio - rowery składaki to drogą eliminacji dochodzę do rozwiązania - bagażnik na tylną klapę.

Trenowałem takie rozwiązanie na klapie, moim zdaniem od razu należy wykluczyć wszystkie bagażniki typu "wieszak" to niestabilne i bardzo złe moim zdaniem rozwiązanie.

Jeśli zdecydowałbyś się na tylną klapę to radzę bagażnik z rynnami pod rowery (zobacz sobie np. bagażniki o nazwie Padova) - nie upieram się przy tej marce ale chodzi mi o typ - zwróć uwagę na solidne wykonanie konstrukcji, elementów regulacyjnych i pasów z zaczepami/mocowaniami.

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: niedziela, 10 maja 2015, 21:48 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
tak jak pisze smoku, jak nie masz haka , a nie potrzebujesz go, to także proponuję na klapę taki uchwyt na rowery tu masz linka jak to wygląda
tu na sharanie przed liftem

Załącznik postu (zdjęcie, film, schemat, mapka, link lub inny) jest widoczny tylko dla zalogowanych Użytkowników forum.
Zapraszamy do rejestracji lub zalogowania aby widzieć załaczniki i wykorzystywać w pełni funkcje forum
" alt="Obrazek" />

a tu po lifcie

Załącznik postu (zdjęcie, film, schemat, mapka, link lub inny) jest widoczny tylko dla zalogowanych Użytkowników forum.
Zapraszamy do rejestracji lub zalogowania aby widzieć załaczniki i wykorzystywać w pełni funkcje forum
" alt="Obrazek" />

Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: niedziela, 10 maja 2015, 21:55 
Użytkownik forum

dzięki za sugestie
Szukam taniego rozwiązania, gdyż Sharanem mam nadzieję pojeździć jeszcze max rok, tzn tym który mam, a następny nie koniecznie też będzie trojaczkiem, więc inwestycja w drugie bagażniki rowerowe nie za bardzo wchodzi w grę

PostNapisane: niedziela, 10 maja 2015, 21:58 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
1-sza fota - to konstrukcja bardzo podobna do Padovy - rynny z blachy są jednak chyba wygodniejsze, choć te pokazane pętle dają dobrą stabilność roweru nawet bez pasków koniecznych przy rynnach - plusik nie trzeba dodatkowych świateł i tablicy.
2-ga fota - Tu widzę z dodatkową tablicą i światłami - niekorzystne, mam gdzieś bagażnik podobny jak Padova, sto lat go już nie używałem bo najpierw miałem bagażnik dorobiony na namiotówce a obecnie mam na przyczepie kempingowej jak się dokopię do niego to aż sprawdzę jak ma się na Sharanie z wysokością do świateł i tablicy.
Na marginesie dodam że na przyczepie zrobiłem sobie właśnie tak wysokość że nie muszę mieć dodatkowych świateł i tablicy - super upraszcza to życie leniwego smoka :)

Wystarczy spróbować podnieść rower na dach Sharana a później na ok. jego połowę wysokości - odpowiedź o wygodzie nasuwa się sama.

Wieszaki są tanie - kuszą ceną ale konstrukcja i stabilność to rozpacz
Bagażniki typu jak Padova są uniwersalne - nada Ci się również do następnego auta :) niezależnie od marki i modelu.

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: poniedziałek, 11 maja 2015, 15:48 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
ja osobiście przymierzam się do kupienia ale tylko i wyłącznie na hak bo na klapę umnie nawet jak bym chciał to nie wchodzi bo lotka (spojler) przeszkadza.

Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]