Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 07:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 5 stycznia 2018, 01:02 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
To podobny temat jak pisałem o HF montażowym do mojego prywatnego złomu użytkowego, celowo to podzieliłem na 2 wątki żeby nie mieszać klasy urządzeń :)

W tym wątku chodzi mi o mały zestaw przenośny i oczywiście wymagania też są niższe :)

Sytuację mam taką że w robocie w Transitach mam HF bo są fabryczne Fordowskie radia, sprawdzają się super - nawet jeden z forumowych kolegów myślał że gadam bezpośrednio z telefonu :)
W Mondeo mam HF Bury z AUTO-MUTE radia i głośnikiem dodatkowym, też sprawdza się to nieźle no może głośnik przydałby się bardziej wysokotonowy ale głośnik Burry też jest akceptowalny
Ale mamy jeszcze kilka capków typu Berlingo, Partner - tu nie ma HF i jest problem, bo często trzeba tyrknąć do Klienta np. o dojazd czy powiadomić kiedy się będzie.
Auta latają rotacyjnie w zależności od potrzeb nie zawsze jedzie się mobilnym laboratorium na Transicie i i jeździ się czasem w 1-ną osobę
Dlatego pasiłby przenośne HF na Bluetooth do tych capków

Złożenia dla tych HF są raczej niewielkie, standardowe jak dla tego segmentu urządzeń HF

WYKLUCZONE są Transmitery na FM

Konieczne:
1/ Budżet - używka ca 50-60zł/szt
2/ Ładowanie 12v (może być usb ale z ładowarki na 12v , pożadana ładowarka sieciowa
3/ Bezproblemowe parowanie HF poprzez Bluetooth z różnymi telefonami
4/ Dość długi czas czuwania po naładowaniu
5/ Możliwie dobra jakość dźwięku mic/głośnik i eliminowanie szumów auta - hi-fi nie musi być ale też nie może być całkiem studnia czy full szum - po prostu musi być bezproblemowa zrozumiałość mowy i dzwoniącego i rozmówcy
6/ Auto off zestawu HF np. po 5min gdy nie ma w zasięgu bluetooth sparowanego urządzenia bo stałe podłączenie 12v raczej odpada a i takich przenośnych nie spotkałem

Pożądane:
1/ możliwość wybierania kontaktu głosowo, odbierz odrzuć może być z guzika :)

Przy w/w budżecie raczej odpadają Parroty bo nawet używki chodzą trochę wyżej

Macie jakieś typy, producenta/modelu - podzielcie się proszę doświadczeniami

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]