Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 20:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 5 stycznia 2018, 00:40 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Wkurzają mnie zarówno słuchawki blooetoth i przełączanie telefonu na głośny, dojrzewam do zestawu HF z prawdziwego zdarzenia zamontowanego na stałe w aucie.

Założenia są takie:
Konieczne:
1/ Bluetooth - sparowany 1raz i parujący się automatycznie gdy mój tel jest w zasięgu
2/ Sterowanie połaczeniami telefonicznymi głosowe - minimum wybieranie kontaktu, połącz i odrzuć głosem,
3/ Automatyczna funkcja Mute wyciszenia dla radia przy połączeniu telef. (dlatego zestaw montażowy a nie przenośny)
4/ Głos rozmowy z tel podawany na głośniki samochodu (dopuszczam na głosnik dod. z zachowaniem MUTE)
5/ Dobry system redukcji szumów w aucie i dobra jakość dźwięku zarówno mikrofon jak czysty dobrze słyszalny dźwięk przychodzący na głośniki
6/ Łatwy montaż wpięcie w radio i głośniki poprzez standardowe kostki ISO - obecne moje radio to Gamma V
7/ Umiarkowany budżet powiedzmy w wysokości mandatu za komórę czyli do 150-200zł - zakładam HF używany bo ceny nowych HF spełniających te wymagania to rząd minimum 500-600zł

Pożadane:
1/ transmisja na głóśniki innego audio z telefonu na głośniki samochodu (nie tylko rozmowy tel ) ale np. aplikacji odczytującej sms
2/ możliwość uruchamiania aplikacji telefonu głosem np navi sms lub innych - zakładam że konieczne może być użycie do tego np. aplikacji pośredniczącej Cyberon Voice Commander lub podobnej
3/ możliwośc odtwarzania muzyki z telefonu

Znane mi są troche zestawy Nokia, THB Bury, Parrot - mam już swoje typy teoretyczne ale na razie nie chcę sugerować.
W Nokiach cena zachęca ale zraża mnie trocę syntezator mowy dla języka polskiego - przykład https://www.youtube.com/watch?v=kQpTJ8Z5ako chciaż to dość stary film a wykląda że syntezator jest już poprawiony https://www.youtube.com/watch?v=tDU5_d2u4uc

Podzielcie się swoimi opiniami proszę podając producenta, model, wady i zalety oraz Wasze doświadczenia

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2018, 00:05 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
ja znów mam w służbowym aucie zintegrowany i im szybciej jadę tym głośniej muszę mówić bo za duży szum i g.... mnie rozumieją.
Dlatego ja kupiłem sobie słuchawkę w ucho JABRA BOOST czyta sms itd. 9 godzin rozmowy i do roku czuwania .
po drugie jest bardziej dyskretnie bo siedzący obok nie zawsze musi słuchać wywodów.

________________________________________________________________________________________________
Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: wtorek, 9 stycznia 2018, 10:59 
Administrator

Ja po prostu nie lubię słuchawek
Swoim jeżdżę głównie sam wiec nie ma kto słuchać :)
Właśnie z powodów o których piszesz zależy mi na opiniach jak sprawdza się mechanizm redukcji szumów

.
Wysłane przy użyciu Tapatalka

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe

PostNapisane: piątek, 26 stycznia 2018, 23:05 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Bogdan
Tez kombinowałem z zestawami HF i przestałem, następny element ktory trzeba gdzieś umocować ;-) poza tym te tańsze dzialaja tak sobie. Kupilem radio Alpine UTE 72B i jest zacnie :-) BT, USB, AUX. Dołączony mikrofon (można zainstalować na lewym słupku) działa bardzo dobrze. Regulowany Gain (czułość mikrofonu plus pięć predefiniowanych ustawień redukcji szumów absolutnie spełnia oczekiwania, dźwięk rozmowy mozna ustawić na głośnik lewy przód, lwy i prawy przod bądź na wszystkie. Wyświetla książkę telefoniczną, redukuje głośność muzyki podczas rozmów czy komunikatów navi zewnętrznej, odtwarza muzykę z telefonu poprzez BT ale rowniez przez kabel USB ładując jednocześnie telefon. Nabyte w Carado przy Zakopiance za 349 pln

PostNapisane: sobota, 27 stycznia 2018, 02:31 
Administrator

Też Bogdan rozważałem takie rozwiązanie, szczerze mówiąc nie doszukałem się radia z zewnętrznym mikrofonem a wbudowany w radio mnie nie przekonywał - widać słabo szukałem :)
Sensownej jakości zestawy HF montażowe nie są tanie ale w tym momencie otworzyła mi się możliwośc na wzięcie i przetestowanie 2 takich zestawów w niskiej cenie ok. 100zł/szt - to nie topowe i starsze modele ale z opinii zacne nokia ck-200 i parrot ck3100.
Na muzykę z tel. tak jak pisałem raczej się nie nastawiałem, jako radio Gamma jak dla mnie spoko więc obecnie raczej skłaniam się do dołożenia zestawu HF. W sumie te 2 wymienione mają malutkie centralki i banalny montaż - przepinki na kostkach ISO

PostNapisane: niedziela, 28 stycznia 2018, 11:43 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Bogdan
Osobiscie polecam Parrota, aczkolwiek dopuszczam Twoje inne odczucia :-) z wieloletnich doświadczeń moich wynika to, ze niekoniecznie nowinki są lepsze. Wszechobecna tendencja obniżania kosztów produkcji skutkować musi spadkiem jakości, dokłada sie tzw. „nowe technologie”, ktore maja za zadanie odwrócenie uwagi.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]