Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest sobota, 20 stycznia 2018, 01:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 5 stycznia 2018, 00:40 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Wkurzają mnie zarówno słuchawki blooetoth i przełączanie telefonu na głośny, dojrzewam do zestawu HF z prawdziwego zdarzenia zamontowanego na stałe w aucie.

Założenia są takie:
Konieczne:
1/ Bluetooth - sparowany 1raz i parujący się automatycznie gdy mój tel jest w zasięgu
2/ Sterowanie połaczeniami telefonicznymi głosowe - minimum wybieranie kontaktu, połącz i odrzuć głosem,
3/ Automatyczna funkcja Mute wyciszenia dla radia przy połączeniu telef. (dlatego zestaw montażowy a nie przenośny)
4/ Głos rozmowy z tel podawany na głośniki samochodu (dopuszczam na głosnik dod. z zachowaniem MUTE)
5/ Dobry system redukcji szumów w aucie i dobra jakość dźwięku zarówno mikrofon jak czysty dobrze słyszalny dźwięk przychodzący na głośniki
6/ Łatwy montaż wpięcie w radio i głośniki poprzez standardowe kostki ISO - obecne moje radio to Gamma V
7/ Umiarkowany budżet powiedzmy w wysokości mandatu za komórę czyli do 150-200zł - zakładam HF używany bo ceny nowych HF spełniających te wymagania to rząd minimum 500-600zł

Pożadane:
1/ transmisja na głóśniki innego audio z telefonu na głośniki samochodu (nie tylko rozmowy tel ) ale np. aplikacji odczytującej sms
2/ możliwość uruchamiania aplikacji telefonu głosem np navi sms lub innych - zakładam że konieczne może być użycie do tego np. aplikacji pośredniczącej Cyberon Voice Commander lub podobnej
3/ możliwośc odtwarzania muzyki z telefonu

Znane mi są troche zestawy Nokia, THB Bury, Parrot - mam już swoje typy teoretyczne ale na razie nie chcę sugerować.
W Nokiach cena zachęca ale zraża mnie trocę syntezator mowy dla języka polskiego - przykład https://www.youtube.com/watch?v=kQpTJ8Z5ako chciaż to dość stary film a wykląda że syntezator jest już poprawiony https://www.youtube.com/watch?v=tDU5_d2u4uc

Podzielcie się swoimi opiniami proszę podając producenta, model, wady i zalety oraz Wasze doświadczenia

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2018, 00:05 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
ja znów mam w służbowym aucie zintegrowany i im szybciej jadę tym głośniej muszę mówić bo za duży szum i g.... mnie rozumieją.
Dlatego ja kupiłem sobie słuchawkę w ucho JABRA BOOST czyta sms itd. 9 godzin rozmowy i do roku czuwania .
po drugie jest bardziej dyskretnie bo siedzący obok nie zawsze musi słuchać wywodów.

________________________________________________________________________________________________
Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: wtorek, 9 stycznia 2018, 10:59 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Ja po prostu nie lubię słuchawek
Swoim jeżdżę głównie sam wiec nie ma kto słuchać :)
Właśnie z powodów o których piszesz zależy mi na opiniach jak sprawdza się mechanizm redukcji szumów

.
Wysłane przy użyciu Tapatalka

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]