Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest sobota, 20 stycznia 2018, 08:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 9 czerwca 2016, 22:03 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Bogdan
Odgrzewam temat. Tym razem chodzi o połączenie glosników przód/tył. Moje wozidełko posiada wersję szeregową podłączenia czyli nie ma możliwości ustawien przód/tył. Wedle wskazówek tu i ówdzie przeczytanych przeróbka jest dosc prosta. Wystarczy poprowadzić dwa kable - minusowy przód i plusowy tył. Rozpiąć mostek miedzy minusem przodu a plusem tylu. W te miejsca podpiąć poprowadzone kable wykorzystując fabryczny plus przodu i minus tylu. Przepiąć odpowiednio kabelki na kostce w radiu i gotowe...
niezupelnie...bo tweetery nadal grają szeregowo. Ma ktos z Was schemat szeregowego podłączenia glosników z rocznika 2001?

PostNapisane: poniedziałek, 13 czerwca 2016, 22:06 
Użytkownik forum

Ponieważ jak widać jest problem ze schematem zapadła decyzja o wymianie całej instalacji audio :-)
Temat do zamknięcia

PostNapisane: wtorek, 14 czerwca 2016, 00:05 
Użytkownik forum

Imię: Janusz
W aucie orginalnie masz już rozdzieloną instalację audio, wyjście na głośniki; tył i przód, lewa i prawa strona.
Nie bardzo rozumię co chcesz tam psuć?
Ponizej masz schemacik wtyczek; czarna to zasilanie, ale ciebie interesuje brązowa!

________________________________________________________________________________________________
Dogrzewacze i ogrzewania postojowe; Eberspacher i Webasto. Tel. 601052155.

PostNapisane: wtorek, 14 czerwca 2016, 10:10 
Użytkownik forum

Wlasnie to chce psuć bo u mnie jak pisałem powyzej jest szeregowo połączony przod z tyłem wiec nie ma możliwości ustawień FADER. Ale juz nowa instalacja prawie położona zostaje mi jeszcze podpięcie zwrotnic (poniewaz w serii mam zamontowane glosniki Blaupunkt udało mi sie trafić z Audi zwrotnice dwudrożne tejże firmy i radyjko Canberra SD27) wytłumienie drzwi i po temacie :-).
Oryginalnie z tylu plus i minus podłączony jest do woofera i rownolegle wychodzą kable na tweeter przefiltrowany kondensatorem. Z przodu jest cos pokombinowane bo po przeróbce ( wykorzystaniu części oryginalnej instalacji) woofery grały przod i tył niezaleznie natomiast tweetery nadal szeregowo. Wiec odciąłem fabrykę i położyłem nowe kable
Stefano oryginalnie w brązowej ISO miałem tylko piny 3-4 i 5-6
Czarna tez mnie interesuje poniewaz w Blaupunkcie pin 3 i 8 odpowiada za sterowanie Subem z poziomu radia

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]