Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 20:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 28 lutego 2015, 22:54 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Bogusław
daneczek76 napisał(a):
Kupie tą pastę do ręcznego picowania. Bogos długo efekt sie utrzymuje ?

Tak Danielu. Ja stosuje mycie tz. bezdotykowe także trochę chemii mój sharan przyjmuje ale spokojnie mi rok wytrzyma w b.dobrej kondycji.

________________________________________________________________________________________________
Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: sobota, 28 lutego 2015, 23:19 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
Ta jedna tubka styknie na mojego czarnucha ?

________________________________________________________________________________________________
Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: niedziela, 1 marca 2015, 00:50 
Użytkownik forum

Imię: Bogusław
daneczek76 napisał(a):
Ta jedna tubka styknie na mojego czrnucha ?

tubka???? Przecie to 1 litr porządnej pasty. Ja mam już chyba 3rok i miedzy czasie jeszcze komuś machnę polerkę a w butelce trochę jest. :) :) . Zobaczysz będzie twoja ulubioną . :) :)

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: niedziela, 1 marca 2015, 21:37 
Użytkownik forum

W ogromnym skrócie ... lakiernik nie robi korekty ( polerki lakieru ) po lakiernikach się poprawia zniszczony lakier przez ich "polerki za 200zł" i tym zajmują się studia auto detailingowe.
Właśnie lakiernicy używają past typu G3 itd, jest to pasta tnąca która zostawia dużo bałaganu i fakt można nią działać ale po niej są potrzebne kolejne kroki ( inne gradacje past ).

Polecam używać pasty np. Menzerny czy też 3M.

Jeśli chcemy zrobić faktycznie korekte lakieru to potrzebujemy a) polerki ( nie wiertarki czy szlifierki ) - polerki która ma stabilizaję obrotów / płynny start itd. Tutaj na szczęście można kupić budżetową wersję K2 za 200zł która to posiada i daje radę.
b) musimy oczyścić lakier ( nie tylko umyć ) do tego potrzebujemy coś do smoły ( Np. PrickBort, może być też benzyna ekstrakcyjna ), coś do zanieczyszczeń metalicznych np. ( Shiny Garage Iron Off ), + glinka do usunięcia resztek syfu ( np. Glinka ValetPro ).
Po tak oczyszczonym lakierze przygotowujemy się do oklejania plastików itd taśmą.
Następnie bierzemy w rękę pasty + pady ( np. pasty Menzerny FG 500 - ostro tnąca -> potem PF 2500 - średnio tnąca -> FF 3000 wykończeniowa ). I do tego gąbki ( pady np. Flexipads -> Twarda / Średnio twarda / Miękka - wykończeniowa ).
Jeśli lakier jest mniej zniszczony to startujemy od "średniej pasty" i pomijamy tą ostro tnącą.
Polerujemy po elemencie aż do wypracowania pasty -> Następnie wymywamy pastę żeby zobaczyć faktyczny efekt korekty a nie tego co zamaskowała pasta polerska ( mikrofibra + np. zmywacz silikonowy / benzyna ekstrakcyjna ) i kolejny raz polerujemy element do zadowalającego efektu.

"Pasty polerskie" typu tempo itd -> to najgorsze co może być .. fakt ona trochę "zamaskuje" tym że jest tłusta może i będzie auto lepiej wyglądało .. ale ile rys sama pasta narobi .. potem po czasie pasta zostanie wymyta z lakieru i nagle o kurcze ale mam porysowane auto.

Musiałem napisać tego posta bo koledzy macie wszyscy super auta i szkoda żebyście / psuli / lub co gorsze kupowali produkty które będą dawały mizerny efekt.

Jeśli to co napisałem kogoś przerasta i chce po prostu poprawić wygląd swojego samochodu np. ręcznie to mam prosty "zestaw".

Umyć dokładnie auto ( niech będzie zwykłe mycie bez oczyszczania jak nie macie możliwości i nie chcecie wydawać pieniędzy na te produkty ) następnie osuszyć ( auto powinno się osuszać np. ręcznikiem z mikrofibry powiedzmy 90x60cm ew. na nasze pojazdy dwa takie ręczniki dają radę ).

I jak już jest suche auto to użyjcie pasty: http://shiningcar.pl/pl/p/Meguiars-Ultimate-Compound/14
I aplikatora: http://shiningcar.pl/pl/p/FLEXIPADS-Apl ... tronny/315 ( Jedna twarda strona / druga miękka ) - wy będziecie pracować tą twardą stroną.

Pasty nakładacie np. 3 "ziarenka" na aplikator i pracujecie aż do wypracowania itd. Potem warto posiadać 2 mikrofibry najlepiej "mięsiste" do wypolerowania.
Spokojnie możecie się złożyć z kimś na forum i kupić taką pastę na pół -> połowa butelki wam wystarczy żeby parę razy odświeżyć lakier.

Spróbujcie zrobić sobie 50/50 np. oddzielcie połowę elementu taśmą malarską i pracujcie pastą na połowie elementu a potem zerwijcie taśmę i zobaczycie jaki jest efekt. - Śmiało podzielcie się tym na forum.

Ta pasta sporo wypełnia, ale też sporo rys usuwa. I co najważniejsze nie robi bałaganu .. i nie rysuje lakieru.

Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL

PostNapisane: niedziela, 1 marca 2015, 23:22 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
Bardzo dziękuję teraz to już mam pełen obraz ale będę musiał żone na urlop wygonić i wtedy moge sie autem zająć bo tak to powie ze za duzo czasu spędzam przy aucie.

Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]