Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 08:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2015, 16:29 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
Witam pewnie każdy z was mając alu ma założone śruby zabezpieczające przed kradzieżą.
ja tez takowe mam oryginalne VW i nawet rok temu udało mi się dostać ostatnia sztuke w ASO VW w Opolu takiego samego zabezpieczenia do mojego kompletu .
Oczywiście brak ogłady i niefachowość wulkanizatora który taka śrubę odkręca/zakręca pneumatycznie zamiast recznie doprowadziła do zniszczenia prawie nasadki do zabezpieczania do tych śrub.
Wpadłem na pomysł że na zimę na stalówki nie bedę ich zakładał , o parę odkręcań mniej rocznej dłużej pożyją, a zastąpię je zwykłymi śrubami.
Może gdzieś w przyszłości za śmieszna kase dostane takową nasadką lub wymienię na nowy komplet.

Moja Nasadka jest na klucz 19 i ma numer wzoru 51.

________________________________________________________________________________________________
Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2015, 20:45 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Sławek
Cześć!
Ja też w tamtym roku załatwiłem tak samo swoje zabezpieczenie. Znalazłem nawet na OLX komplet śrub z zabezpieczeniem takim samym, ale po przemyśleniach zakupiłem 4 nowe śruby bez zabezpieczenia. Mam nadzieję ,że teraz nie kradną tak alusów jak kiedyś, a wolę jednak odkręcić koło normalnym kluczem niż szukać tej wkładki.
p.s.Bawiłem się z rozwierceniem śruby dobrą godzinkę;-))

PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2015, 21:51 
Użytkownik forum

Imię: Jurek
...cale szczescie ze tu nie kradna kol. :)

________________________________________________________________________________________________
Mowie i pisze po polsku. Jurek

PostNapisane: wtorek, 3 listopada 2015, 09:07 
Administrator

rist napisał(a):
...cale szczescie ze tu nie kradna kol
no nie wiem czy nie kradną jak auto na rynek Niemiecki wychodzi już z takim zabezpieczeniem.

Co do nowego kompletu Kolega polecił mi firmy MCGuard i tu jest dobre info ponieważ jeśli zniszczy nam się nasadka to firma wymienia ją za darmo trzeba tylko dostarczyć numer tej nasadki i oddać starą.

A wulkanizatorowi w prezencie wydrukuje taki rysunek:

PostNapisane: środa, 4 listopada 2015, 00:52 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
atak właśnie w tym Audi co pisał to kolega zakupił już z takim zabezpieczeniem na koła i w dodatku była dołączony ori nasadka do odkręcania tylko jej i był skreślony młot do odkręcania tej śruby a było podane jaką należy siłą ( klucz dynamometryczny ) dokręcić

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: środa, 4 listopada 2015, 17:32 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Tyś jest jednak niespotykanie spokojny człowiek Daniel :)
Rzeźnik nie wulkanizator i tyle - typowe druciarstwo.
Mało że bym mu nie zapłacił jak mówiłeś, poszedłbym o krok dalej i żądał wymiany na nowe jeśli nie ten typ to równorzędne.
A co jak cwany to ma OC warsztatu niech więc się buja i wyskakuje z kaski, na drugi raz zastanowi się jak weźmie pneumatyka do ręki

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: środa, 4 listopada 2015, 19:50 
Użytkownik forum

Imię: Bogusław
No te nasadki to istna plaga u tych wulkanizatorów to fakt. Jest jeszcze jedna bolączka u tych magików natomiast:podstawianie windy pod sam rant progu to już dosłownie przegięcie na maxa :mad: :mad: :mad: :mad:

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: środa, 4 listopada 2015, 22:53 
Użytkownik forum

Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Boguś z tymi progami to masz rację. Kumpel kupił u wulkanizatora dwie letnie Kleberki nowe.Ten jak podnosił auto to wgniótł mu progi w Sharanie. Po montażu kół kumpel pyta ile płaci. Jak usłyszał cenę to mówi to teraz jedziemy do blacharza i niech wyceni naprawę wgniecionych progów. Wulkanizator nie wziął żadnej kasy za nowe opony ale do kumpla mówi żeby więcej do niego nie przyjeżdżał. Żadnego przepraszam tylko cha...a odzywka.
Od tamtej pory uważa za co podnosi auto.

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 5 listopada 2015, 10:26 
Administrator

smok_wawelski napisał(a):
Tyś jest jednak niespotykanie spokojny człowiek Daniel :)
Rzeźnik nie wulkanizator i tyle - typowe druciarstwo.

tak jest zdjęcie nasadki to co zamieściłem to stara, ta nowa co mi załatwił zamieszczę ja cyknę fotkę.

A wracając do tematu alternatywa firmy MC Guard wydaje się niezła jeśli za darmo wymieniają nasadkę po okazaniu numeru i zdaniu starej.

PostNapisane: piątek, 6 listopada 2015, 23:46 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
andrew7800 napisał(a):
...Ten jak podnosił auto to wgniótł mu progi w Sharanie.....Żadnego przepraszam tylko cha...a odzywka.
Od tamtej pory uważa za co podnosi auto.
Nie jestem pewien czy uważa i nie jestem pewien do końca czy przy takiej postawie wulkanizatora Twój kumpel by coś wskórał po dobroci - niestety żeby dochodzić odszkodowania to trzeba mieć dowody a kto foci auto przed oddaniem do warsztatu. Pan wulkanizator powiedziałby że były wgniecione i.... no tak można robić ekspertyzę że świeże itp. itd... ale to czas koszta i nerwy a dopiero później sąd i odszkodowanie.
I tym właśnie różnią się od druciarstwa porządne warsztaty i ASO gdzie przy oddaniu samochodu do naprawy masz sporządzany prot. uszkodzeń auta i taki przypadek nie ma prawa wystąpić. U druciarzy niestety musisz stać nad gościem a i tak nie zawsze zauważysz druciarstwo.

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]