Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 08:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 8 maja 2016, 17:08 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Jeszcze jest jedna istotna sprawa o ktorej pisalem
Absolutnie daleki jestem od uwazania Jurka za glupola ale moim zdaniem do bardziej zaawansowanej diagnostyki jest konieczna odpowiednia wiedza niezależnie od rodzaju kabla czy skanera.
Wiec tu też należy się zastanowić co chcemy robic i wybrać urządzenie oraz oprogramowanie pod tym kątem na początek jak najprostsze i najłatwiej obsługiwane bo nadmiar funkcji dla początkującego może sprawiać nie korzyść a utrudnienie

Sorry za literówki pisze z tel w autobusie i trzęsie :)

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: poniedziałek, 9 maja 2016, 09:16 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Bogusław
Jesli chodzi o clo to nie bende sie sprzeczal . Mi panowie przyslali 4 rozne paczuszki i wszystkie byly do 100$ i nie mialem zadnego dodatkowego cla ,a norki by na pewno by takiej okazji nie przepuscili aby cos nie skubnac. Jak narazie (powiedzmy) sie udalo :thumbsup: ;)

________________________________________________________________________________________________
Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: poniedziałek, 9 maja 2016, 15:20 
Administrator

I oby tak dalej :) tak trzymać :thumbsup:

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe

PostNapisane: poniedziałek, 9 maja 2016, 21:16 
Użytkownik forum

Imię: Jurek
Bogdan to o czym napisales byl to skan diagnostyczny? Jezeli tak to powiedz mi do jakich funkcji "najglebiej " mozna zajrzec? Czy moge skasowac nim blad ABS, ukaladu kierowniczego, poduszki aero itp. Ogladalem dzisiaj u nas urzadzenia za 52.90 €. Sprzedawcya powiedzial mi ze tym urzadzeniem moge sie tylko pobawic a pozniej wyrzucic.

Mowie i pisze po polsku. Jurek

PostNapisane: poniedziałek, 9 maja 2016, 22:22 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
chyba już wrzucałem to urządzenie w tym wątku, http://viaken.pl/pl/skaner-v-scan-vag50 ... owosc.html jak dla mnie rewelacja praktycznie wszystko można nim zrobić , łącznie z korektą licznika jeżeli ktoś wymienia na inny licznik :P:P język niemiecki także te urządzenie posiada i przede wszystkim cena jest dobra, kupel ostatnio u nich kupił za 300 zł bo się targował :)

Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: poniedziałek, 9 maja 2016, 23:46 
Użytkownik forum

Imię: Bogusław
rist napisał(a):
Bogdan to o czym napisales byl to skan diagnostyczny? Jezeli tak to powiedz mi do jakich funkcji "najglebiej " mozna zajrzec? Czy moge skasowac nim blad ABS, ukaladu kierowniczego, poduszki aero itp. Ogladalem dzisiaj u nas urzadzenia za 52.90 €. Sprzedawcya powiedzial mi ze tym urzadzeniem moge sie tylko pobawic a pozniej wyrzucic.

Jurek !! Nic nie pisałem o żadnych scanach!! Gdzie tak napisałem??????
Pisałem o pełnej wersji VCDS w wykonaniu made in china która robi wszystko co VCDS z ADEKO w wersji HEX-CAN .
Pisałem rówież o drugim iterfejsie producenta szweckiego jakim jest Auto-Com który treż został skutecznie przerobiony przez kolegów chińczyków w wersji multijęzycznej która czesze sam.osobowe jak i dostawcze,ciężarówki i autobusy. W Auto Comie masz fajnie to zrobione bo chcąc zrobić jakąs adaptację lub np. wymiana klocków hamulcowych w pasacie b6 masz opis co po koleji trzeba robić aby ustawić tłoczki hamulcowe w stan serwisu.Jest tego cała masa Dpf itp,itp,itp . Natomiast Vcds-em robisz wsio do roku 2015 z grupy VAG. Auto Com również.

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: wtorek, 10 maja 2016, 15:26 
Administrator

Ja pisałem o skanerze jako alternatywę dla kabla softu i lapka
Zgadza się Marcin kumpel kupił dawno temu 5053 i bardzo sobie go chwalił tak też mi się wydawało ze był multilanguage
5053 obecnie już niedostępny zastąpił go nowszy model z końcówka ITS cena podstawowa ok. 360pln
Specyfikacja i możliwości http://viaken.pl/pl/nowy-vag-v-scan-505 ... -obd1.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]