Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 20:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2016, 20:00 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Jurek
Witaj Smoku. Chcialbym odgrzac sprawe aktualnego skanera do mojego auta najl. Znajdziesz chwile wolnego czasu?

________________________________________________________________________________________________
Mowie i pisze po polsku. Jurek

PostNapisane: piątek, 6 maja 2016, 00:26 
Użytkownik forum

Imię: Bogusław
Jurek . Ty chcesz coś w polskiej wersji czy coś może być w niemieckiej??

________________________________________________________________________________________________
Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: piątek, 6 maja 2016, 22:48 
Użytkownik forum

Wolalbym w niemieckiej wersji.

PostNapisane: sobota, 7 maja 2016, 14:38 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Jurek jasne nie ma problemu możemy wrócić do sprawy ale ja nie jestem super fachowcem.
Praktycznie poprzednio doradzałem Ci na bazie własnych (dość małych) doświadczeń i informacji o kompatybilności ze sprzętem i autem na podstawie danych zamieszczanych w ofercie krakowskiego Viakena.
Obecnie mocno potaniały skanerki diagnostyczne, może warto się zastanowić nad takim urządzonkiem a nie kablem i lapkiem z Vag-Com czy VCDS. Wydaje mi się że owszem skaner trochę droższy niż kabel ale może byłoby dla Ciebie wygodniejsze i prostsze w obsłudze, przecież nie potrzebujesz jakiś super zaawansowanych funkcji.
Zerknij na stronę Viakena i popatrz z grubsza na ceny, wiem że Marcin używał skanerka - może dorzuci tu parę opinii

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: sobota, 7 maja 2016, 14:52 
Użytkownik forum

rist napisał(a):
Wolalbym w niemieckiej wersji.

Tutaj masz w wersji de z HEX-CAN pełną wersje także wszystko robisz co trzeba.
http://www.aliexpress.com/item/VAG-COM- ... 3e40900286
Obciętych wersji raczej nie bierz skoro pełne przecież nie są aż tak drogie. W wersji obcietej to nawet pieca nie odblokujesz jak się zblokuje, a to moze sie zdarzyć Nara

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: sobota, 7 maja 2016, 23:32 
Użytkownik forum

Dzieki Smoku za wiadomosc. A teraz Bogdan podaj mi kompletna nazwe tego urzadzenia i powiedz gdzie mam go zamowic. ( w wersji niemieckiej). Posiadam laptopa z Windowsem 10.

PostNapisane: niedziela, 8 maja 2016, 00:02 
Użytkownik forum

Musisz sobie założyć konto na http://www.aliexpress.com/ ,wpisac co cie interesuje -potem to juz tak jak na allegro. Masz też i wybór języka Pl,De także nie powinieneś mieć problemów. Po sznureczku i do kłębka.

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: niedziela, 8 maja 2016, 01:15 
Administrator

Bogdan chyba trochę za optymistyczna cena, owszem u Aliexpresie czy na Fastechu rzeczy są nieco tańsze ale nie ponad 10 krotnie
Za 20 dolców bardzo wątpię że będzie to pełna wersja VCDS'a - zobacz ceny: http://store.ross-tech.com/shop/cat/VCDS.html jeśli już to może będzie wersja crackowana przez żółtych ludzi spod bandery Jolly Roger albo dorzucą lewy kod odblokowujący.
Mój angielski jest b. słaby ale wydaje mi się że na linkowanej stronie Aliexpress owszem jest info że kabel obsługuje ale nie ma jasnego info o software że jest to pełna wersja VCDS - prawdopodobnie aby nią się stała trzeba będzie wybulić 249 USD i ją zarejestrować - wiec radze to dokładnie sprawdzić przed zakupem u żółtych ludzi.
Interfejsy chińskie też nie mają najlepszych opinii. Czas dostawy z Aliexpresa to zwykle 2-3 tygodnie

VCDS jest dystrybuowany przez RossTech tylko w wersji angielskiej - tu http://www.ross-tech.com/distributors.php masz linki do dystrybutorów wersji językowych w tym polskiej i niemieckiej

Niemieccy dystrybutorzy:
http://www.auto-intern.de
http://www.diagnosetool.de
http://vcdspro.de

Zobacz sobie Jurek na stronie Viakena http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/ - po mojemu do odczytu i kasowania błedów oraz prostych zastosowań wystarczy Ci ten kabel http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2- ... -obd2.html + VCDS-Lite który Viaken dołącza do kabla. Czy i jakie funkcje programu są okrojone dokładnie niestety nie wiem - rejestracja VCDS-Lite kosztuje 99 USD. Na stronie kabla Viakena masz specyfikację co kabel obsługuje.
Trochę droższą alternatywą w Viakenie może być skanerek - zaczynają się obecnie już od 129zł - specyfikacje co obsługują masz na stronach, można zapytać czy np. nie wgrają jez. DE

Po prostu Jurek zadzwoń albo napisz meila do niemieckich dystrybutorów i do Viakena podaj parametry kompa i auta oraz planowany zakres zastosowań i zapytaj co mogą Ci zaoferować i w jakiej cenie - będziesz miał pełną jasność i wiarygodne informacje.

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe

PostNapisane: niedziela, 8 maja 2016, 10:32 
Użytkownik forum

Tutaj to tak naprawde mówimy o tym czy kupić ori czy pirata.Chociaż w tej wersji z Alliexpres to tak nie do końca bo; te ludziki zrobili sobie własnego kabelka na podzespołach NEC (po to właśnie aby nie mieć konfliktu z ADEKO) co po prostu współpracuje z tymi VVDS. Ja uzywam 12.12 ang ( Z aliexpres) drugi rok i smiga bez zarzutu. Do wszystkich innych marek aut uzywam Delphi lub AutoComa jak kto woli też z aliexpres chyba dałem 80 usd z multijęzyczny i wszystko OK jak narazie. Moze tez sobie kupić na OLX w wersji polskiej wszystko za około 200zł. Ten Interfejs z Ali działa tez i na win 10. Kupi co bedzie chciał i gdzie bedzie chciał to tylko moje podpowiedzi. Pozdrawiam

Tak zgadza sie. Do mnie przesyłka szła około 2-3 tygodnie ale o tym jest przecie informacja zamieszczona przez sprzedającego i raczej nie ma co mnieć pretensji o tym że zostaliśmy poinformowani poprawnie. Można też i DHL lub UPC ale wtedy dochodzi cło. Przez chińską pocztę idzie wysyłka gratis i bez cła ale za to długo.Coś za coś. Nara

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: niedziela, 8 maja 2016, 16:29 
Administrator

Bogdan ja nie marudze na czas dostawy podalem to jako info zgadza sie jest jasna informacja zarówno na Fastechu jak i na Aliexpresie o czasie dostawy
Zdarzają się też fart ze przychodzi za tydzień.

Mój post wynikał z tego ze pisalem o vcds i na linku z Ali tez jest
Cytuj:
product image
VAG COM 12.12.3 VAGCOM 12.12 VCDS HEX CAN USB Interface FOR VW AUDI Diagnostic Cable German Version(Deutsch)
US $20.00 /piece
screen na Ali tez sugeruje VCDS Copyright by Ross-Tech czyli mamy mowę o ori VCDS i cenę z z Ali co wydało mi się mocno nieprawdopodobne aby był to ori vcds i ta cena :) No cóż Żółty Człowiek wiadomo że potrafi :)
Ludzki owszem zrobili sobie podrobke zarówno kabelki jak i software niczym Panasonic i Panasonix o nie znaczy ze to nie działa a wręcz działa ok jak piszesz ja tego nie kwestionuje jednak nie jest to ori VCDS a żółty klon :)
Tak jak piszesz teraz Jurek ma pełne info i niech kombinuje i wybiera :)
Nawiasem reklamacje na Aliexpresie czy Fastechu to długa i droga droga ale tu chyba przy 20 USD można ten temat pominąć i zaryzykować bo kwota nie jest porażająca :)

Z clem to chyba nie dokońca jest tak jak piszesz z chińskiej poczty dociera to jednak do PL i tu mamy problem cła w kraju docelowym do którego importujesz Nie wiem jak to wygląda w Norwegii czy Niemczech ale w PL to raczej loteryjka podobnie jak paczki z USA

Nie jestem przeciwnikiem Aliexpresu czy Fastechu ale zwłaszcza przy droższych zakupach uważam ze należy uważać na żółte allegro :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]