Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 04:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 8 marca 2015, 22:24 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Owszem Stasiu zgoda - ale zawsze w tej kolejności co napisałem
Paliwo podstawowe to benzynka, gaz dopracowujemy po ustawieniu benzynki :)
Raczej rzadki to przypadek że auto chodzi na gazie ok. a na benzynce kaszani - gaz czulszy i na świece i na zapłon.
Po prostu nie da się doprowadzać do ładu jednocześnie obu paliw na raz - nie mówiąc już o tym że jeśli robi się to u mechanika i gaziarza to prawie zawsze jest odsyłanie od Annasza do Kajfasza i zbędne wydatki

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: niedziela, 8 marca 2015, 22:36 
Użytkownik forum

Auto: Inny
Silnik: Inny
Imię: Tomek
stasio59 napisał(a):
o właśnie te dwa paliwa należy zgrać tak by nie było ze na LPG chodzi super a na PB kulawo to trzeba zestroić wobec siebie

nic nie trzeba zgrywać, przecież te dwa zasilania są niezależne od siebie.
Po prostu silnik i osprzęt ma być w bdb stanie technicznym. Wtedy prawidłowo pracuje na benzynie i jest większa szansa, że równie prawidłowo będzie pracował na LPG, który jest dużo bardziej wymagający np wobec układu zapłonowego niż benzyna...

________________________________________________________________________________________________
Było Galaxy mk1 2000r., 1.9 TDI 110KM
Będzie...?

PostNapisane: niedziela, 8 marca 2015, 22:38 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
no właśnie i Ja nie jestem zwolennikiem dwóch paliw w aucie

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: niedziela, 8 marca 2015, 23:04 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Stasiu - dawno temu też byłem przeciwnikiem ale jeśli się to porządnie zrobi to naprawdę nie ma żadnych problemów.
Sharan to 3-cie moje auto z gazem, zawsze robię gaz w tej samej sprawdzonej firmie, nie idę w najwyższą półkę zwykle to rozsądny kompromis cena-jakość - naprawdę 2 paliwa nie są niczym złym o ile jest to zrobione porządnie, odpowiednio wyregulowane i zachowany reżim serwisowy. Jak dla mnie same zalety a tak jak piszę byłem przeciwnikiem.

Tomek - nie musi być ideał - miewałem zużyte silniki i pracowały poprawnie zarówno na benzynie jak i na lpg, średnio dbam o auto - to co musi dostać dostaje ale nie pieszczę się zbytnio - nie mam problemów z lpg, owszem lpg jest wrażliwszy na zapłon ale też nie do przesady. Właściwa regulacja gazu też robi swoje - po prostu "szkłem tyłka nie utrzesz" jeśli ma chodzić to trzeba trochę dbać i od czasu do czasu coś zrobić czy wymienić - czy to będzie benzyna czy ropa czy gaz :)
Głównym problemem w polskim dbaniu jest często jeżdżenie dopóki nie padnie - wiadomo skąd się to bierze, niestety pewne czynności muszą być okresowo wykonywane - inaczej stajesz i to zwykle w najnieodpowiedniejszym momencie :)

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]