Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 21:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2015, 10:11 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Bogusław
Panowie. Tak wlsaciwie to chcialem powiedziec tylko tyle co Piotrek powiedzial w jednym zadaniu. koniec kropka
peters napisał(a):
. Morał taki ze auto z lat 90 nigdy nie dorównają pod każdym względem aut dzisiejszych

Aczkolwiek to ze przelotke ze slupka mozna wypiac to dobre rozwiazanie . Drzwi demontujesz w kilka minut. Luz w drzwiach tez nie duzy problem. zmieniasz siateczke w zawiasie i jak nowe. :thumbsup: :thumbsup:
Piotr. Tez slyszalem ze te ASZ lubia duzo lykac ropy. :thumbdown: nie dobrze.

________________________________________________________________________________________________
Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2015, 10:34 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
peters napisał(a):
....Celowe działanie żeby po 10 latach oddać auto na złom.....
dzisiejsze auta sądzę że dużo wcześniej i nie tylko auta ta tendencja praktycznie dotyczy wszystkiego
Za stare złe, za nowe też :) złoty środek chyba gdzieś po środku :)

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2015, 20:25 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
witam jak byśmy mieli takie możliwości by zmieniać co 5 lat auto nawet biorąc go w jakimś kredycie np. takim jak jest na zachodzie to bym na pewno nie szukał używanego tylko nowy z salonu 5 lat i następny

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2015, 22:46 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 130
Imię: Piotr
Bogos napisał(a):
Panowie. Tak wlsaciwie to chcialem powiedziec tylko tyle co Piotrek powiedzial w jednym zadaniu. koniec kropka
peters napisał(a):
. Morał taki ze auto z lat 90 nigdy nie dorównają pod każdym względem aut dzisiejszych

Aczkolwiek to ze przelotke ze slupka mozna wypiac to dobre rozwiazanie . Drzwi demontujesz w kilka minut. Luz w drzwiach tez nie duzy problem. zmieniasz siateczke w zawiasie i jak nowe. :thumbsup: :thumbsup:
Piotr. Tez slyszalem ze te ASZ lubia duzo lykac ropy. :thumbdown: nie dobrze.
Mozna to wyjaśnić prościej ? Siateczka to ten trzpień ? Bo jedynie w ten sposób mozna oddzielić drzwi od karoserii. Jak sie oszczędnie jedzie to pokazuje 6-7 spalanie. Jak wyjezdzie cały bak paliwa to napisze ile mi wyszła średnia.

Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej

Piotr Jestem.

PostNapisane: wtorek, 3 listopada 2015, 12:35 
Użytkownik forum

Imię: Bogusław
peters napisał(a):
Mozna to wyjaśnić prościej ? Siateczka to ten trzpień ? Bo jedynie w ten sposób mozna oddzielić drzwi od karoserii
Siateczka to taka tulejka umieszczona pomiedzy czpieniem a otworem na zawiasie ktore jest przyspawane na slupku auta. Jak ta siateczka sie zuzyje to mamy luzy na drzwiach,gora -dol.

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: wtorek, 3 listopada 2015, 21:16 
Użytkownik forum

Czyli taka podkładka koloru jakby miedzianego. Spotkałem cos takiego u siebie w VW T4. W sharanie mam jeszcze taki boczny wkręt na zawiasów na klucz odwrotnie jak torx ,myślałem ze jest to do kasowania luzu ,ale służy to raczej jako blokada aby trzpień sie nie wysunął. A ja dzis wyjąłem dwie łapały tył z klapy i susze jedna aby rosa zeszła ,następnie ja obsylikonuje i jutro bede składał z powrotem. Jak to nie pomoże to trzeba bedzie kupic druga prawa tylna lampę. Stwierdzam ze mam cała klapę do malowania ,ale to na przyszły rok zostawiamgdyz sa ogniska korozji. Z ojciec wzięliśmy sie za jego auto AFN i został wymieńiony termostat,następnie działamy aby rozebrać napinacz,ktory ciagle skacze i powoduje hałas pracy silnika. Wyczyściłem podszybie,założyłem. Nowy filtr kabinowy. I wieczorkiem jeszcze rozegrałem windę z Sharana,jest do zrobienia i bedzie działać. Rozleciało sie te koło co sie nawija linka,ale da sie radę naprawić i powinno byc ok. W końcu założę zapasowe koło gdyz jeżdzę bez niego.

Piotr Jestem.

PostNapisane: środa, 4 listopada 2015, 00:40 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
witam kiedyś to się inaczej robiło kawał pręta zbrojeniowego na szlifierkę wygładziło się stary wybiło się nowy wcisnęło i dalej się jeździło dzisiaj to prostota tu się idzie na ilość a nie na jakość trudno trza z tym się pogodzić i dalej używać SGA

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: środa, 4 listopada 2015, 23:46 
Użytkownik forum

Oprócz innych zajęć to skończyłem regenerować windę do koła zapasowego i chyba sie udało. Jutro tylko zostało mi wyczyszcżeńie koła gdyz zardzewiałka nie założę i wypróbować czy to działa. Podkonserwowalem wnętrze klapy tył gdyz było troche korozji,no i przy zamku jeszcze jest troche wiec moze jutro jeszcze odkręcę zamek i to zrobię. Niech ktos mi napisze dwie sprawy które mnie interesują kiedy maja sie zapalić lampki w drzwiach na dole i kiedy ma lecieć ciepłe powietrze z górnych nawiewów gdyz nie leci mi wcale przy żadnych ustawieniach,tylko na dole z boku daje cały czas. Czy na gorze moze tylko leci zimne powietrze ? Bo ńie wiem ?

Piotr Jestem.

PostNapisane: czwartek, 5 listopada 2015, 00:16 
Użytkownik forum

Imię: Janusz
Z nawiewów w suficie leci tylko zimne powietrze przy włączonej klimie.

Dogrzewacze i ogrzewania postojowe; Eberspacher i Webasto. Tel. 601052155.

PostNapisane: czwartek, 5 listopada 2015, 10:21 
Administrator

Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
peters tak jak pisze stefano górne nawiewy są od klimy i leci nimi powietrze zimne i tylko zimne . W dni takie jak teraz nawet jak włączysz klimę powietrze poleci ciepłe tylko z przodu, z nóg, i tylnego nawiewu.

Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]