Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest środa, 13 grudnia 2017, 01:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 28 października 2017, 02:39 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Jakby się Karinie czkało - to już wyjaśniam czemu :)
Gamma którą dawno temu mi podarowała na spocie w Kraku po długim leżakowaniu na honorowej półce w szafie - zlazła z półki i zastąpiła Alphę w TDI i zaczął wreszcie grać mi tył :banan: Z przeszczepianiem Sound'a z ADY choć 4-ro kanałowy odpuściłem sobie od razu bo to deck ze wzmakiem - za dużo bebeszenia by było.

Przy okazji nawiasem mówiąc w roli wyjmaków niezłe sprawdził się jeden z listków szczelinomierza (chyba 0,8) - przynajmniej nie gnie się i nie tnie łap tak jak te wyjmaki za 2 złocisze :)

Gamma za Alfę wchodzi bez najmniejszych przeróbek, wystarcza tylko przepięcie kostek

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: piątek, 10 listopada 2017, 13:47 
Użytkownik forum

Silnik: 1,9 TDI AFN 110
Imię: Adam
To ja też sie pochwalę :jupi: zamontowałem a raczej dołożyłem silniczki i plastiki na szyby uchylne z tyłu, oraz zabieram sie za powtórne montowanie osprzętu elektycznego tylych szyb. Powtórne bo za pierwszym razem udało mi się tylko elekyrukę podpiąć, która działa na resztę szkoda słów :thumbsup: . Mechanizm juz w całości zakupiony jutro próba montażu. :jupi: :thumbsup:

PostNapisane: sobota, 11 listopada 2017, 11:44 
Użytkownik forum

No i udało się :jupi: :thumbsup: chciałem dodać filmik ale zablokowane jest :cry2:

PostNapisane: niedziela, 12 listopada 2017, 16:36 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
Adam da rady linki z Youtube wrzuca.

________________________________________________________________________________________________
Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: sobota, 18 listopada 2017, 00:47 
Administrator

Dawaj Adam - sam akurat jestem przed takim przeszczepem chętnie polookam :)

Wrzucanie z YT - helpik zrobiłem tutaj: viewtopic.php?f=59&t=831&p=9569#p9569

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe

PostNapisane: sobota, 18 listopada 2017, 01:30 
Użytkownik forum

Nie wiedzialem jak zalatać dziure po korbce więc na szybciora wymyślilem.coś takiego ;) jak będe mial więcej czasu to ulepsze :) zdjęcie było za duże aby dodać, muszę je zmniejszyć.
Co do szyb i instalacji. To do uchylnych miałem już gotową przez fabrykę, aż byłem zaskoczony. Co do drzwi tylnych to musiałem wpiąc sie w już pociągniętą instalacje do slupka. Nie sprawiło to dużo kłopotu gdyż wyjąłem całą wiązkę z dawcy ;) łącznie z pinami i tylko wpiołem sie kolorystycznie. I poniżej efekt mojej pracy. Krótkie filmiki ale coś :jupi:

Ostatnio edytowano sobota, 18 listopada 2017, 01:56 przez oberech, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: sobota, 18 listopada 2017, 01:35 
Użytkownik forum

Uchylne tylko zamyka z pilota. Po przekręceniu kluczy zamykają/otwierają się tylko w drzwiach.

PostNapisane: sobota, 18 listopada 2017, 22:24 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Tomasz
Witam wszystkich po X czasie nie pisania. Dziś na tapecie było : wymiana kpl. instalacji układu hamulcowego na tylną oś (nowe przewody sztywne jak i giętkie ) przy okazji wymiana wszystkich gum na stabilizatorach przód i tył oraz wymiana łączników stabilizatora oraz końcówek drążków kierowniczych. Teraz tylko zbieżność ustawić zostało. w tygodnu ma dotrzeć nowy układ od wydechu szarika więc walka w trakcie. Ale dzisiejsze prace zakończone sukcesem po 5 godzinkach spędzonych w garażu. ;)

nie ma rzeczy nie do naprawienia, są tylko niekompetentni "fachowcy" Dla swoich Tomek

PostNapisane: poniedziałek, 20 listopada 2017, 22:27 
Administrator

Adam
oberech napisał(a):
gdyż wyjąłem całą wiązkę z dawcy
Czyżbyś Adam przerabiał analogiczny scenariusz jak ja ? Więcej tutaj i tutaj :)
Ciekawym czy mi się przeszczep fartnie i będą wiąchy w klekocie, jak nie to dawca jest na podwórku tylko feeee ziiiimno i papra więc na razie odpuszczam na chwilę

Tomek
Serwusik , cieszę się że się odzywasz

U mnie dziś zmiana "obuwia" - zimowe gumy z dawcy wrzuciłem do auta ale w Kraku dziś kapeczkę śniegu poleciało i szał terminy po 2-3 dni, wracałem dziś dość wczas z roboty pomyślałem hmmm... ludzie jeszcze z roboty nie wyszli - złoty strzał koło domu 2 auta i kapcie wymienione :)

PostNapisane: poniedziałek, 20 listopada 2017, 23:40 
Użytkownik forum

Krzyśku u mnie nue było wiązki w drzwiach, a musialem przerabiać bo miałem 1 wiązke oryginalną z tylnych drzwi a koleś który mi wysyłal mechanizm dorzucił wiązke z przednich... i kwestia przelutowania wtyczki na włacznik. Reszta poszła jak po maśle. Teraz tylko cieszyć sie podwyższonym standardem Sharika AFN :jupi:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]