Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest środa, 24 stycznia 2018, 13:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 15 lutego 2015, 13:10 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Witam.

Jestem narzedzioholikiem, byc moze wynika to z racji mojego zawodu jak i wieloletniej praktyki. Nie moge sie oprzec kupieniu narzedzia ktore podoba mi sie. Slysze przy tym szept:"kup, kup to, na pewno bedzie potrzebne". Zdarza sie czesto ze dubluje w wielu wypadkach i po czasie odkrywam ze mam juz to narzedzie. Straszna to choroba ale musze przyznac ze sprawia radosc.

Nie o tym chce tu pisac i chwalic sie moim dobytkiem. W tym watku, kazdy moze napisac jakie ma narzedzia lub przyrzady przydatne do "dlubania" przy swoim aucie.

Mile widziane zdjecia.

Pozdrawiam.

________________________________________________________________________________________________
Mowie i pisze po polsku. Jurek

PostNapisane: niedziela, 15 lutego 2015, 13:25 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
No i dobrze nic tak nie cieszy jak odpowiednie narzedzie przy pracy i jego zastosowanie.
A nie byle czym zniszczyć aby odkrecić :evil:

________________________________________________________________________________________________
Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: niedziela, 15 lutego 2015, 19:30 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
tak z lekkim humorkiem jak bym miał wszystkie swoje narzędzia pokazać to serwer by się przegrzał ale to dobra forma bo nieraz ktoś posiada fajne narzędzie i może się podzielić wskazówką jak je używać bo są i takie tez narzędzia

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: niedziela, 15 lutego 2015, 19:57 
Użytkownik forum

stasio59 napisał(a):
tak z lekkim humorkiem jak bym miał wszystkie swoje narzędzia pokazać to serwer by się przegrzał ale to dobra forma bo nieraz ktoś posiada fajne narzędzie i może się podzielić wskazówką jak je używać bo są i takie tez narzędzia

U mnie jest dokladnie tak samo, a z tym uzywaniem wlasciwych narzedzi do roznych napraw jest u ludzi roznie.

PostNapisane: niedziela, 15 lutego 2015, 21:57 
Użytkownik forum

Imię: Darek
Dokladnie Stasiu po to mamy to forum vag-van-suv by dzielic sie wiedza i doswiadczeniem.

Obrazek

PostNapisane: niedziela, 15 lutego 2015, 22:16 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
A ja mam taki nie duży zestawik firmy Proxxon i powiem że wystarczy do roboty przy aucie. Wytrzymała porządna firma
Załącznik:
Załącznik postu (zdjęcie, film, schemat, mapka, link lub inny) jest widoczny tylko dla zalogowanych Użytkowników forum.
Zapraszamy do rejestracji lub zalogowania aby widzieć załaczniki i wykorzystywać w pełni funkcje forum

Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: niedziela, 15 lutego 2015, 22:28 
Użytkownik forum

Tak, to dobra firma znam ich wyroby. Mam ten sam zestaw co Twój lecz mniejszy. Robia takze mini narzedzia do obrobki modeli itp. Sa niedaleko ode mnie, maja siedzibe w Luxemburgu. na pewno duzo tej marki narzedzi, ma Smok Wawelski.

PostNapisane: niedziela, 15 lutego 2015, 23:48 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Tak używam multiszlifierek, nawet można powiedzieć że to jedno z podstawowych moich narzędzi.
Owszem Proxxona znam i podobnie wysoko oceniam, stosowałem również w poprzedniej firmie gdzie pracowałem.
Natomiast rozczaruję troszkę - obecnie nie używam - sprawa jest prosta - cena multiszlifierki Proxxona na polskim rynku to ok 2-3 razy tyle co porównywalny Dremel. Proxxon ma dużo szerszą ofertę multiszlifierek niż Dremel dlatego pisze porównywalny.
Natomiast jeśli chodzi o wałki giętkie - owszem Proxxon i Dremel ale i one mają się słabo do starych polskich tzw. rękawów dentystycznych z Mifamy - to najlepsze wałki giętkie jakie znam - jedyne co jest w nich niekorzystne dla mnie to zalecana praca max 15000obr/min ale 20000obr/min wytrzymują :).
Narzędzia Proxxona typu mini-tokarka czy mini-frezarka to też już niestety kosmos cenowy. Ja na razie bazuję na maszynach ciut większych - firma też dość kiedyś znana EMCO Austria choć to małe maszyny to jednak dla mnie troszkę bywają za duże więc planuje budowę małej frezarki - będzie to połączenie manualki z CNC.

Mini frezy, ściernice Proxxona czy Dremela - zapomnieć - ceny kosmiczne rzekłbym zdziercze nie oddające ich jakości, ja używam frezów i ściernic ANTILOPE lub MAILLEFER - 3 krotnie tańsze a jakość nie gorsza od Proxxona czy Dremela to do multiszlifierek i przecyzyjnych - tokarka/frezarka - tu z reguły rodzimy polski Baildon i Dolfamex

Zaskoczę Was pewnie że do mojej pracy b. często używam multiszlifierek Nupower za 80zł - o dziwo firma z kategorii zastosowań amatorskich - skutek taki że multiszlifierka tej f-my przeżyła już u mnie 2 Dremele - a możecie sobie wyobrazić stopień natężenia pracy multiszlifierek u mnie sumaryczny dzienny czas pracy multiszlifierki to ok 4-5 godzin
Wg mnie warto czasami zwrócić uwagę na ten amatorski segment rynku narzędzi - bywają takie "czarne konie" oczywiście nie jest to regułą ale się zdarza :)

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: poniedziałek, 16 lutego 2015, 20:08 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
witam miałem okazje być na wystawie tychże narzędzi i powiem tak ze są super bo miałem okazje urwać dość sporą śrubę i klucz wytrzymał i dostałem mały zestaw w podzięce za test

moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: środa, 18 lutego 2015, 00:26 
Użytkownik forum

Auto: Ford Galaxy MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AFN 110
Kluczy Proxxona parę lat codziennie używałem w pracy - są nie do zdarcia :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]