Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest poniedziałek, 9 grudnia 2019, 19:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 23 października 2019, 02:21 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
A co..... może empoli71 se pisać o Zośce - to ja se też napisze - mam większego :devil2:
Van to na razie nie jest w papiórach ma "ciężarowy" ale na wiosnę już będzie camper-van-life :)

Stało się - na podwórku znów ciaśniej, nie no spoko Sharan jeszcze jest i nie bedzie przerabiany ma mini kampera ale doszedł większy i ten bedzie :)

Poszukiwania sensownego kamperka w blaszce nie dały rezultatu - albo góra forsy za lada co albo spaprane, albo auto z ruda albo.... tak czy inaczej z poszukiwań wyszła pupa
Podniesienie budżetu też nie dało skutku wiec doszedłem do wniosku że jak mam wydać kupę szmalu i demontować, remontować, przerabiać to jest to bez sensu i lepiej będzie jak sam zrobię od podstaw w dużej mierze na zasadzie przeszczepu z mojej przyczepy.

Kilka dni temu obok dawcy zaparkował biorca - średni Jumper paka L=3,30 H2 z jedynym słusznym wg mnie we Francuzach klekotem 2,8 HDI na zwykłej pompie i stajenka 128 kucyków, nie za młody bo 2005 i 360tysi na budziku ale wsio w Holandii i do końca serwisowany Citroenie gada i zasuwa b. ładnie, pali tez fajnie tak na pierwszy rzut oka 8-9/100 na pusto bo jak na razie ze mna w charakterze furmana przyleciał do Smoczogrodu z Ostrowi Mazowieckiej no chwilami było półtorej stówki na budziku a tak średnio leciałem 110-120 - rudej praktycznie brak z wyjątkiem zawadzonego ładunkiem nadkola prawy tył gdzie sie cholera dorwała i wyżarła dziurkę wielkości złotówki. Sprzedawca zafundował przeglad na okręgówce połaziłem z diagnostą po spodzie - praktycznie wsio ok
O wyposażeniu praktycznie nie ma co pisac - standardowe busiane, kiera multifunkcja ale tempomatu jeszcze nie udało mi sie obczaić ale klima jest i to sprawna :) kółka ma na stalowych 16tkach gumy letnie przód 2 lata spoko na 2-3 sezony - tył ok ale trochę starawe będą do zmiany. No i wreszcie widzę w lusterkach zewnętrznych zarówno tyłek jak i tylne koło - lustra są the best - można cofać a nie jak w Sharanie się wyciągać albo przestawiać żeby widzieć czy tylne koło nie idzie na krawężnik :)

Obecnie na sali operacyjnej trwa przygotowywanie biorcy i badanie zgodności tkankowej z dawcą.
Założenia są następujące:
  1. Kamperek w blaszce na 2 osoby ale dorywczo na 3 - normalnie żona i ja lecz córcia jeszcze na jakiś egzotyczniejszy wypad darmowo z wapniakami też by się chciała zabrać :)
  2. Auto małe - niewiele dłuższe od mojego Sharana bo będzie jeździć na co dzień również
  3. Minimalizacja kosztów na zasadzie przeszczepu z mojej archaicznej budy w 100% szczelnej i sprawnej lecz jest już problem z osia taki że z racji wieku gum amortyzujacych mających 40lat po PL jeżdżę ale trochę się obawiam daleko jeździć a gumy do tych osi są już niedostępne
  4. Budżet na budowę kampera to 10,000 złociszy i myślę że starczy :)
  5. Robocizna własna - jestem technikiem mechanikiem z pokolenia p. Słodowego, budę rozbebeszałem i naprawiałem w dużym stopniu, narzędzi trochę i placu iest, jakieś tam meble, podłogi i kupę innych rzeczy w domu się kleciło, pod Żukiem się leżało i z Malczana silnik darło + przeryte sporo na forum camperteam.pl i podpowiedzi - to da się radę w końcu kampiór z blaszki to nie prom kosmiczny :)
  6. Termin ukończenia i dziewiczego rejsu - no majówka 2020 może nie choć pożądana ale Boże Ciało 2020 musi być :)

Żal tyłek ściska i łza sie oku kreci bo dawca jest sporo lat w rodzinie, dziecka sie nam praktycznie w nim wychowały, mnóstwo super miłych wspomnień oj bez jakiejś butelki dla znieczulenia ciężko mi będzie pruć oj bardzo ciężko :cry2: :cry2: :cry2:

Dawcę ciąganego Szarym koniem znacie - czas przedstawić biorce - który dziś z Holendra stał się Polakiem :)

Zielony też Trojaczek - jak w SGA tylko ze tutaj mamy Ducato, Boxer i Jumper :)
No cóz na koniec pewnie poproszę mojego Przyjaciela Admina o dopisanie motorku 2,8HDI :) i drugiego pola na auto :) ale coś czuję że mi odpowie jak pan Słodowy - zrób to sam :) :devil2:

Jak ktoś chce śledzić budowe zapraszam: https://www.camperteam.pl/forum/viewtop ... 019#794019

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: środa, 23 października 2019, 10:50 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,8 T 20V AWC 150
I znów impreza. ;)

________________________________________________________________________________________________
Obrazek

BOMBLADEN

PostNapisane: środa, 23 października 2019, 12:00 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T3 2010-
Silnik: 1,6 TDI CR CAYC 105
2.8 HDi nie jest na zwykłej pompę. To silnik już CR.

1t2i1t3 bls i cayc wszystko zachipsowane

PostNapisane: środa, 23 października 2019, 15:38 
Administrator

A co to jest CR ? Commom Rail ?
Niech se będzie byle chulało
Masz doświadczenia ile taki HDI może wykręcić bez większych problemów ?

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe

PostNapisane: środa, 23 października 2019, 19:04 
Użytkownik forum

Tak common rail. Nie ma czegoś takiego że taki silnik co ma milion to już zajechaniu jest. Cylindry i panewki i w takim milionowym mogą mieć parametry jak w nowych częściach. To nie mauch czy polonez by po 150 tys wymagał remontu generalnego. Tu szybciej skończa się wtryski, pewnie pompa wysokiego ciśnienia uszczelka pod głowicą. Reszta jest długowieczna. Jeśli nie była robiona uszczelka pod głowicą a wtryski nawet nie wyciągane ( w co nie wierzę) to może być to cykajaca bomba.

PostNapisane: czwartek, 24 października 2019, 01:51 
Administrator

kmach77 napisał(a):
I znów impreza.
Kmachu - jest taki jeden co mi mówi ze miejsce na podwórku ma :devil2: to moze na Boże Ciało 2020 jakieś winko u Batmana ? :devil2:
albo pod Łodzia na trawnik wjedziem ? chociaż Jaworzna też jeszcze nie było :devil2:
ale na bank bedzie sie działo i znów nocy bedzie mało :van-1: :balanga: :czapka: :piwo2: :drunk:

wesol napisał(a):
Nie ma czegoś takiego że taki silnik co ma milion to już zajechaniu jest. ,,,,,,,,, to może być to cykajaca bomba.

Dzieki wesol za opinię, ma nadzieje ze nie jest to bomba - pożyjemy zobaczymy :)

PostNapisane: czwartek, 24 października 2019, 19:02 
Użytkownik forum

Takie dzisiejsze czasy nastały. Fajne autka ale ile pochodzi to nikt nie wie. Innymi słowy w podróż do około świata to lepiej jechać autem na pompie rozdzielaczowej.

PostNapisane: sobota, 2 listopada 2019, 10:51 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,8 T 20V AWC 150
smok_wawelski napisał(a):
kmach77 napisał(a):
I znów impreza.
Kmachu - jest taki jeden co mi mówi ze miejsce na podwórku ma :devil2: to moze na Boże Ciało 2020 jakieś winko u Batmana ? :devil2:

Plany na poczatek czerwca juz sa, byle zdrowie bylo.

Obrazek

BOMBLADEN

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]