Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest poniedziałek, 18 grudnia 2017, 16:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 8 lutego 2015, 14:14 
Użytkownik forum

Auto: Inny
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Posiadane auto:
- Marka: FORD
- Model: GALAXY
- Rok produkcji: 2000
- Kolor: niebieski metalik
- Pojemność: 1.9 TDI
- Moc: 110 KM
- Silnik: AFN
- Wyposażenie: 6xel. szyby, central zamek, el. lusterka, abs, wspomaganie, alufelgi 16", dogrzewacz, klimatyzacja manualna, 7 foteli, ciemne szyby tył, hak , cb radio, nawigacja, radio, alu 16" + kpl. kół zimowych
Auto sprowadzono do Polski z Włoch (bezwypadek) w grudniu 2012 z uszkodzoną turbiną. Przebieg w dniu zakupu 188000. Pierwszy właściciel wymienił turbinę na regenerowaną, założył nowe opony, nowy rozrząd, filtry i oleje oraz hamulce. W tym momencie auto ma 206000km. Odkupiłem je jako po kolizyjne. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległy: reflektor prawy, maska, wzmocnienie i zderzak.

Załącznik postu (zdjęcie, film, schemat, mapka, link lub inny) jest widoczny tylko dla zalogowanych Użytkowników forum.
Zapraszamy do rejestracji lub zalogowania aby widzieć załaczniki i wykorzystywać w pełni funkcje forum
" alt="Obrazek" />
Załącznik postu (zdjęcie, film, schemat, mapka, link lub inny) jest widoczny tylko dla zalogowanych Użytkowników forum.
Zapraszamy do rejestracji lub zalogowania aby widzieć załaczniki i wykorzystywać w pełni funkcje forum
" alt="Obrazek" />
Zapraszamy do
rejestracji lub zalogowania aby widzieć załaczniki i wykorzystywać w pełni funkcje forum
" alt="Obrazek" />
Zapraszamy do
rejestracji lub zalogowania aby widzieć załaczniki i wykorzystywać w pełni funkcje forum
" alt="Obrazek" />
Zapraszamy do
" alt="Obrazek" />
Zapraszamy do
" alt="Obrazek" />
Zapraszamy do
" alt="Obrazek" />
Zapraszamy do
" alt="Obrazek" />

Wykonane prace:
Założyłem w aucie nowy hak.(250zł +35zł badanie techniczne)

Zakupiłem i przykleiłem na szybę via toll.

Wymieniłem wężyki przelewowe na wtryskach oraz uszczelkę (REINZ 80zł) pod pokrywą zaworów.

Zainstalowałem brakującą płytę pod silnik oraz wymieniłem rurę ssącą do turbo (120zł) bo w starej były połamane mocowania.

Naprawiłem wiązkę audio w tylnych drzwiach.

Wysprzątałem wnętrze i podkleiłem okleinę na boczkach drzwi (już się odkleiła ponownie).

Wymieniłem uchwyt na napoje pasażera oraz mocowanie daszka przeciwsłonecznego i dźwigienkę otwierania maski jak i kratki w zderzak.(60zł)

Ustawiłem geometrię przedniego zawieszenia.(45zł)

Zainstalowanie CB radia. (MAXON CM10 + długa antena no name) -180zł przy sprzyjających warunkach ściąga ładnie z 15km.

Wymieniłem termostat i płyn chłodniczy (70zł) - teraz grzeje jak trzeba (dogrzewacz pracuje wzorowo).

Wymiana oleju (TOTAL 10/40) i wszystkich filtrów. (160zł)

Prawidłowe ustawienie kąta wtrysku i kompletu świec żarowych (FEBI BILSTEIN 100zł)

Zakup kpl. kół po jednym sezonie Micheline Alpin A4 na stalówkach 15" 650zł

Zakup i wymiana odmy 55zł

Wymiana kompletu tarcz hamulcowych z klockami, przy okazji czyszczenie i smarowanie prowadnic zacisków. (nowe tarcze i klocki miałem w galaktyce, którą przytargałem na części)

Wymiana oleju (Carlube 10/40 naprawdę świetny olej zawsze kupowałem go do innych aut i było git, w galaxy silnik pracuje aksamitniej niż na totalu) i kompletu filtrów wraz z kabinowym z węglem( ok. 170zł)

Wymiana pasków oraz rolki napinacza paska 6pk i do tego tulejek na ramieniu napinacza - ok. 200zł

spawanie rurki od klimy, przetarła się bo ktoś kiedyś źle zamontował rurkę wody 30zł

napełnienie i ozonowanie układu klimatyzacji ze sprawdzeniem szczelności, 110 zł z półroczną gwarancją

pranie całego wnętrza 70zł po znajomości u brata Smile

wymiana przednich szmacianych latających dywanów na gumowe korytka 30zł
wymiana przednich wycieraczek na nowe 60zł

wymiana gniazda haka na alu, gdyż fabryczne plastikowe po roku całe zgniło w środku 30zł

Wymieniona nagrzewnica, 5 godzin roboty i 90 zł za nagrzewnicę ( HART)

poprawienie wyposażenia:
rozdzielacz zapalniczki z wyjściem usb np pod kabel do np do ładowania telefonu
nowy trójczłonowy uchwyt do navi,
obrotowy uchwyt do telefonu,
transmiter FM z karta 9GB żeby trosze muzyczki wrzucić swojej
no i wisienka na torcie... zestaw głośnomówiący bluetooth (bardzo tani ~48 zł kupiony na allegro, a widzę, że ostatnio były też dostępne w biedronie) działa nawet dobrze jak za te pieniądze.

No i trochę większy wkład w mechanikę kpl rozrząd z pompa wody i elementy do wymiany UPG bo padła:
pasek continental,
rolki, napinacz i pompa wody SKF
do tego 5 litrów płynu G12 i dodatkowo 2 litry koncentratu G12
cały zestaw 450zł.

Co do uszczelki:
uszczelka REINZ, do tego szpilki reinz, uszczelki kolektorów, uszczelka pokrywy zaworowej wraz z grzybkami, olej 10/40 i komplet filtrów, podkładki pod wtryski, uszczelniacz na wałek corteco, płukanka do układu chłodzenia, gdyż straszny syf tam jest teraz całość 400zł

za zrobienie głowicy (gniazda, prowadnice, zawory, planowanie, mycie) zapłaciłem 420 netto.
Tak, że cały koszt przy własnej robociźnie wyniósł ~1300zł zrobione wszystko na markowych częściach, porządnie, bez druciarstwa, można było taniej, np bez nowych szpilek do głowicy, bez pompy wody, bez nowych podkładek pod szpilki, bez nowych uszczelek, tańszy rozrząd, głowicy nie ruszać to wyszło by pewnie z 500zł, ale nie o to chodzi, w aucie, którym sie trochę jeździ.

Wrażenia po robocie... bezcenne. Auto od dołu jest dużo żwawsze. Wcześniej v-mac to 170 na równej prostej drodze, dzis od rana na autostradzie robiłem testy to pod wiatr "poszedł" licznikowo 190, i to nawet dość szybko. Pod lawetą również idzie dużo lepiej. Pod górkę nie trzeba redukować do 3 Smile

Spalanie pod lawetą z 11 spadło do 9 :)

________________________________________________________________________________________________
Było Galaxy mk1 2000r., 1.9 TDI 110KM
Będzie...?

PostNapisane: niedziela, 8 lutego 2015, 14:33 
Moderator

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,8 T 20V AWC 150
Imię: Krzysiek
Tomek gratki fajnej fury.Kolor najładniejszy :D .Samochód od makaronów czyli rudej brak i to jest duży plus.Kawał dobrej roboty zrobiłeś szacun panie ;) .Ja uważam że nie ma sensu oszczędzać na jakości części bo zrobisz raz i jest spokój na długi czas.

________________________________________________________________________________________________
Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce
Krzysiek
http://www.swiatpapierosow.pl/
E-palę od 08-08-2012

PostNapisane: niedziela, 8 lutego 2015, 14:40 
Użytkownik forum

Dziękuję:) jak mam coś robić byle jak na Chińskich częściach to lepiej w ogóle nie ruszać :) Co do rudej to tak jak mówisz nie ma nigdzie, podwozie wszystko ładnie czyste. Ja mówię, że ruda ma być do picia :) a nie na samochodzie :)

Będzie...?

PostNapisane: niedziela, 8 lutego 2015, 14:44 
Moderator

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,8 T 20V AWC 150
Imię: Krzysiek
Tomek już cię lubię :D :D :D :D .No czarny jaś wędrowniczek czeka no okazję więc może w sierpniu będzie okazja aby słowa zmienić w czyny :D :twisted: :D :twisted:

Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce
Krzysiek
http://www.swiatpapierosow.pl/
E-palę od 08-08-2012

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 00:12 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
ładny Galaxior doinwestowany i ta Celina tez mnie ciekawi ;)

Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 00:27 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
Tomek widzę że dbasz o auto,bardzo ładny egzemplarz,życzę miliona bezawaryjnych podróży czyvto z laweta czy bez, skoro jeździsz po całej polsce za samochodami to może i w moje tereny przejdziesz:-) jak coś to daj znać :-)

Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 03:20 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Fajny ten Galaxy. Taki sam kolorek jak mojego znajomego tylko silnik ma 2.3 benzynka + Lpg.
Jak się nie mylę to już się widzieliśmy w trasie. ;) Też czasem z lawetą zielonymi szarakami pomykam. :P

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 08:09 
Użytkownik forum

daneczek76: niom celiną fajnie się śmigało pomimo, ze był tam podstawowy silnik 1.8 143KM. lubiła wysokie obroty, 6 biegów też trochę pomagało :)

marcyb3: no nie omieszkam skorzystać z zaproszenia :) jeśli dobrze kojarzę to w zaszłym roku do Darłówka jechałem przez Jastrowie :) a z Tobą to niedługo bym się spotkał zanim znalazłem forum, gdy szukałem swojego SGA, to na tablicy znalazłem Twojego (jeśli dobrze kojarzę z otarciem?? zielony??) ale coś mi w nim wtedy nie pasowało już nie pamiętam co...

Andrew7800: to następnym razem, machaj trąb i dawaj po długich, a najlepiej na sga assistance jest mój nr dzwoń to wykręcimy pauzę i pogadamy :)

Będzie...?

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 11:28 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
dokładnie to był mój , w nim było wszystko ok do chwili sprzedaży, ładny zadbany środek,tylko te otarcie.poszedł do poznania,gościu pojechał nim dwa tygodnie później i rozsypała się turbina,u mnie nie dawała żadnych znaków ze coś nie tak, ponoć zostawił sharana w Hiszpanii,a jak z nim rozmawiałem przez telefon to chciał mi go sprzedać za 5 tyś tylko musiałbym po niego sobie jechać ,ogólnie to dobry samochód był.żona płakała jak sprzedawałem :) to jak coś to zapraszam

Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: poniedziałek, 9 lutego 2015, 12:31 
Użytkownik forum

heh to jednak opatrzność nade mną czuwała,

Będzie...?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]