Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest czwartek, 23 listopada 2017, 00:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 20 listopada 2016, 03:52 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Kilkakrotnie wytykano mi że się tajniaczę z moim autem :) Właściwie to przecież nie ma się czym chwalić - szary koń pociągowy lub złom użytkowy jak kto woli wg mnie niespecjalnie zasługuje na to żeby go prezentować :)

Właściwie to już miałem nie pisać tego posta i miało go tu nie być - bowiem Sharan od ok. roku denerwował mnie mocno i już prawie zapadła decyzja że idzie na żyletki, ale jakoś tak się podziało że jednak został zreanimowany
O tym czym po kolei grubo mnie wkurzał to może napisze w kolejnych postach a tu w pierwszym poście wrzucę prezentację i początek historii szarego (a właściwie srebrnego) złomu użytkowego żeby nie było że admin się miga i daje zły przykład forumowiczom ;)

- Marka: VW Sharan
- Model: MK1 - nieznany - uboga wersja
- Rok produkcji: 1996
- Kolor: srebrny-metalik
- Pojemność: 2.0
- Moc: 115 KM
- Silnik: ADY
- Instalacja LPG - Stag 300
- Wyposażenie: standard bez żadnych dodatków, klima manualna, el. szyby tylko przód i uchylne el. tył, 5 foteli, instalacja LPG, CB radyjko

Golas bo golas ale nawet czasem sympatyczny jest - lubię skubańca (jak się nie psuje), zwierzaki go lubią :) - specjalnie bajerów nie lubię wiec golas dla mnie jest OK :)

MODYFIKACJE: po prostu ich nie ma
- Car Audio: standardowe radyjko Sound-1
- Felgi: stalowe 15'
- Opony: 195/65 R15 - lato KLEBER DYNAXER HP3 95T, zima RIKEN SNOWTIME B2 195/65R15 95T
- Zawieszenie: standard
- Opis zewnętrzny: tu nie bardzo jest co pisać wygląda normalnie jak auto w wieku lat 20-tu a nawet gorzej bo ma lekko stłamszony lewy bok po starciu z winklem garażu Trans Expresu w lutym 2015 ;) a jakoś nie mogę trafić blisko Krakowa na błotnik i drzwi LB7Z w kolor więc dotąd nie naprawiłem tych uszkodzeń.
- Wnętrze: nieco podniszczone, trochę do doczyszczenia - nim go kupiłem auto było użytkowane głównie wakacyjnie przez rodzinę z dzieckiem, czasem także jako adoptowany na szybko mini-kamper jak ich podlewało w namiocie

Krótka historia zakupu:
Pierwotne założenia to była codzienna jazda i ciągnięcie przyczepy kempingowej - początkowo sterowałem w VW Passata ale wskutek pewnych zdarzeń życiowych musiałem pójść stronę samochodu nieco większego, który spełni mi także kryteria auta które czasem będzie robiło za małego dostawczaka zacząłem dumać, poszło najpierw trochę w kierunku VW-T4 fajne ale trochę był duży i w garaż nie właził - i tak złotym środkiem stał się Sharan z nastawieniem na motorek TDI z racji ciągnięcia przyczepy.
Poszukiwania trwały ok. 2-3 tygodnie przerzuciłem sporo tych autek bliżej i dalej od domu każde miało coś nie tak- czas trochę naglił bo auto było mi dość potrzebne i w końcu trafił się ten o przewrotności losu 5km od mojego domu tyle że nie TDI ale w nie najgorszym stanie i cenie ADY 2.0 Benzyna z LPG

Fot to auto po prostu nie ma - jedyne na których się zawieruszyło to foty z wypadu na zlot karawaningowy w Żegiestowie
no dobra żeby nie było że ściemniam - jeszcze zaplątał się w spotowych i zlotowych wątkach kilkukrotny Posmyk, Tomaszów i Kraków-2015

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: niedziela, 20 listopada 2016, 11:30 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Bogdan
Smoczku konik całkiem jeszcze elegancki :-) temat sentymentu jest mi doskonale znany :-) mój trochę nowszy bo 2001 TDI 115 AUY i choć ma nalatane ponad 300kkm dbam o niego jak tylko mogę. Apropos blach masz PW

PostNapisane: wtorek, 22 listopada 2016, 02:45 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 130
Imię: Piotr
I proste auta sa najlepsze i sie nie psują i sluza nam bardzo długo. A wynalazki niech kupują ci co maja za duzo kasy.

________________________________________________________________________________________________
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej

Piotr Jestem.

PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2017, 23:44 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Wraz z mocnym siwym dymem z 2-giego cylindra - czas chyba zamknąć ten wątek o szarym koniu pociągowym służącym mi przez ponad 3 lata ........

I czas choć trochę łza się w oku kręci - chyba czas rozpocząć nowy wątek........

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]