Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest poniedziałek, 18 grudnia 2017, 16:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 7 listopada 2015, 17:59 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Dzięki Krzyś. ;)
Muszę zrobić delikatną poprawkę. Przewody od ledów są jasne i mocno rzucają się w oczy. Kupiłem dziś czarny peszel i jak będzie wolna chwila to pozakładam na przewodach. Będzie wyglądało jak fabryczne.
Załącznik:
Załącznik postu (zdjęcie, film, schemat, mapka, link lub inny) jest widoczny tylko dla zalogowanych Użytkowników forum.
Zapraszamy do rejestracji lub zalogowania aby widzieć załaczniki i wykorzystywać w pełni funkcje forum

________________________________________________________________________________________________
Obrazek

PostNapisane: sobota, 7 listopada 2015, 18:26 
Użytkownik forum

Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Krzysiek
Dobry pomysł z tym peszlem! u mnie też przydałoby się tak zabezpieczyć przewody!

PostNapisane: niedziela, 8 listopada 2015, 19:51 
Użytkownik forum

Auto: Seat Alhambra MKI FL 2000 -2010
Silnik: 1,9 TDI ASZ 131
Imię: stanisław
witam tak czytam wasze koledzy wypowiedzi i tak się zastanawiam czemu zakładacie Ledy jak macie bardzo oszczędne xenony przecież one biorą połowę prądu co zwykłe żarówki Ja dopiero jedna żarówkę wymieniłem bo się pręcik otulony przepalił i nic więcej tez myślałem o założeniu ledów ale doszedłem do wniosku po co skoro mam xenony owszem dobre są i popieram tych co zakładają je ale jak maja zwykłe żarówki do jazdy dziennej w ori reflektorach z tym się zgodzę ale w xenonach

________________________________________________________________________________________________
moje gg 13141438 tu zawsze jestem

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 03:11 
Użytkownik forum

Silnik: 1,9 TDI ASZ 130
Imię: Piotr
Stasio moim zdańiem xenony nie sa takie rewelacyjne. Dlaczego popytaj kierowców to ci powiedzą. Najważniejsze musza byc dobrze ustawione gdyz oślepiają jadących z przeciwka,ale wiele osob powie co mnie to opchodzi,grunt żebym ja dobrze widział. Druga sprawa nie wiem na ile jest to prawda ale sie wypalają i kosztują krocie. Wole tradycyjne żarówki.

Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej

Piotr Jestem.

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 04:14 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Tu zgodzę się w pełni z Piotrem - maniacy wiocha liftu robią domorosłe przeróbki na ksenony - to naprawdę daje w kośc a sporo tego jeździ.

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 12:59 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Imię: Bogusław
peters napisał(a):
1.Stasio moim zdańiem xenony nie sa takie rewelacyjne.
2.Najważniejsze musza byc dobrze ustawione gdyz oślepiają jadących z przeciwka,
3.Druga sprawa nie wiem na ile jest to prawda ale sie wypalają i kosztują krocie. Wole tradycyjne żarówki.

Piotrze.
1.Xenon jest dobry jesli ma zalozona dobra zarowke o cieplej barwie np od3000k-5000k max nie jakies g....o o niebieskiej barwie powyzej 6000k co przy lekkim deszczu juz nic nie widzisz.
2.Rownie normalne swiatla moga jarac po oczach jeszcze bardziej..W xenonach to przynajmniej nam obnizy czujnik wysokosci podwozia (jak jest sprawny oczywiscie)
3.Ori zarniki philipsa jak i osram kosztuja okolo 250 2sztuki z 4letnia gwarancja.Dobra h7 kaplet okolo 70 zl z niby 80% wiecej swiatla. :facepalm:

smok_wawelski napisał(a):
Tu zgodzę się w pełni z Piotrem - maniacy wiocha liftu robią domorosłe przeróbki na ksenony - to naprawdę daje w kośc a sporo tego jeździ.

Krzys ale tu chyba raczej mamy na mysli ori xenon i ori zwykle lampy. Ja dalej podtrzymuje moje zdanie na temat siatel ze: jesli to cos mnie oslepia z ori swiatel\xonona to jeszcze ok bo zawsze cos tam moze nam sie w drodze skichac ale, matujac swiadomie te ala halogeno-ledowo-dzienne niby swiatla to kipie w srodku doslownie. A moze tylko ja mam takie odczucie ze te niby ledy jaraja po oczach jak zadne inne. Tutaj w norwegii jesli swiatla nie sa ustawione lub (inna barwa) to auto jest niedopuszczone do ruchu na SKP.

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2015, 15:40 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Bogdan ja o wiocha lifcie ksenonowym ustosunkowywałem się do tej wypowiedzi Piotra
peters napisał(a):
Dlaczego popytaj kierowców to ci powiedzą. Najważniejsze musza byc dobrze ustawione gdyz oślepiają jadących z przeciwka,ale wiele osob powie co mnie to opchodzi,grunt żebym ja dobrze widział.
tu zgodzisz się chyba że dość popularny w PL wiocha lift ksenonowy powoduje to co Piotr pisze.
Ty piszesz też o podobnej sprawie
Bogos napisał(a):
matujac swiadomie te ala halogeno-ledowo-dzienne niby swiatla to kipie w srodku doslownie. A moze tylko ja mam takie odczucie ze te niby ledy jaraja po oczach jak zadne inne.

Oczywiście że prawidłowo zamontowany i ustawiony ksenon o właściwej barwie nie jest niczym złym

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: wtorek, 10 listopada 2015, 00:32 
Użytkownik forum

Silnik: 1,9 TDI ASZ 130
Imię: Piotr
andrew7800 napisał(a):
Jeszcze raz dzięki. Sam się takiej zmiany nie spodziewałem a tu masz. Udało się trafić przysłowiową igłę w stogu siana.

Kolego Peters u mnie jest pompowtrysk z DPF ale tego drugiego już w aucie nie ma. Handlarz od którego kupiłem auto wyciął go i sprzedał. A był prawie nowy założony w serwisie. trudno bez tez jest ok.

Widziałem dziś nową Alę kolegi Kristobal. Muszę powiedzieć że naprawdę super autko. :thumbsup:
. Powiedz ile Ci to pali ropy na 100km ? Moj lekka noga miedzy 7-8. Wg.mnie troche za duzo. AFN mieści sie w 6,5l/100km.

Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej

Piotr Jestem.

PostNapisane: wtorek, 10 listopada 2015, 01:41 
Użytkownik forum

Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Piotr a mój też więcej pali od starszej wersji którą miałem. Z moją ciężką nogą to oscyluje pomiędzy 7,8 -8,7 L/100 km. Ostatnio konkretnie nie powiem bo bawiłem się ogrzewaniem postojowym.

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 10 listopada 2015, 10:13 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Imię: Bogusław
smok_wawelski napisał(a):
tu zgodzisz się chyba że dość popularny w PL wiocha lift ksenonowy powoduje to co Piotr pisze.
[/quote]
Jak najbardziej podzielam wasze zdanie. :thumbsup:

Siła tkwi w TDI...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]