Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest niedziela, 17 grudnia 2017, 21:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 16 października 2015, 22:29 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
Więc tak po prawie trzech tygodniach poszukiwań i oględzinach kilku dziesięciu touranów w końcu zakupiłem dzisiaj Tourana 1,9 TDI 105 KM kod silnika BKC, rok 2005 , odmłodziłem o 2 latka autko, kolor nie typowy,zdjęcia wrzucę jutro

________________________________________________________________________________________________
Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: wtorek, 20 października 2015, 22:53 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Bogusław
Marcinie.Czyli docelowo kupujesz auta nie dla siebie tylko na tz.zarobek?? A tak na poważnie. Jak oceniasz tourana względem do sharana od strony mechaniki?? Co Ci sie łatwiej naprawia czy tez robi obsługę. Ja jakos teraz tourana widzę bardzo negatywnie od strony konstrukcyjnej i mechanicznej.Tak jakby w ogóle auto nie było przemyślane i raczej sobie bym go nie kupił jako auto które miałbym trzymać w domu. Pozdro

________________________________________________________________________________________________
Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: wtorek, 20 października 2015, 23:31 
Użytkownik forum

Imię: Janusz
marcyb3 napisał(a):
Więc tak po prawie trzech tygodniach poszukiwań i oględzinach kilku dziesięciu touranów w końcu zakupiłem dzisiaj Tourana 1,9 TDI 105 KM kod silnika BKC, rok 2005 , odmłodziłem o 2 latka autko, kolor nie typowy,zdjęcia wrzucę jutro

To sie cieszymy razem z tobą z nowego nabytku. :thumbsup:
Ale sentyment jak u BOgusia pozostaje u mnie do szczęsliwego mojego Sharana.
Pozdrowionka :pa:

Dogrzewacze i ogrzewania postojowe; Eberspacher i Webasto. Tel. 601052155.

PostNapisane: środa, 21 października 2015, 11:57 
Użytkownik forum

Auto: VW Touran 1T2 2006-2010
Silnik: 1,9 TDI BLS 105
Imię: Marcin
Hej Boguś raczej nie nas handel. Bo na handel mam inne ato. Touran to rodzinne auto ,tamtego sprzedałem bo chciałem coś młodszego. Jeśli chodzi o komfort jazdy jest moim zdaniem lepszy od jazdy sharanem (ale to moje zdanie)na pewno Sharan jest łatwiejszy w naprawie ,przynajmniej na tą chwilę bo przy touranie za duzo nie robiłem .ale nie ma rzeczy nie do zrobienia samemu. Zobaczymy jak będzie czas wszystko pokaże ☺jutro będą zdjęcia nowego nabytku ☺☺☺

Marcin jestem i miałem VW Touran 2.0 TDI 136 KM 2003 r modelowo 2004
Teraz mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM 2005 modelowo 2006
GG 7631161, Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa

PostNapisane: środa, 21 października 2015, 21:59 
Użytkownik forum

Imię: Bogusław
Nie chcę Ci Marcin wątku zaśmiecać ale tak krótko.
1.Wymieniałem wałek i popychacze w touran BKC i gostek miał zawalony EGR i tak walnąłem że mogę mu wytargać kolektor ssący i sobie go wyczyści, i to był mój błąd.Dojście jest po prostu masakryczne nawet z pomocą etki.
2.Wymiana linki od przedniej maski ,lub nawet jak ci sie wypnie w kabinie kierowcy (niby bagatela) Ale to był po prostu horror bo bez demontażu plastiku progu i słupka się nie obeszło. Rozwiązanie tak głupie że nie na głowy normalnych ludzi.
3. Tylna oś,zawieszenie to tak krótko mówiąc jak" rzepa "plus do tego jak Ci się rozjedzie zbieżność to trzeba wymieniać niemal że wszystkie tulejki met.gumowe na których siedzą śruby do ustawiania zbieżności.
Pozdrawiam. ;)

Siła tkwi w TDI...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]