Forum Tiguan Sharan Yeti Alhambra Touran Roomster vag-van-suv.pl

Pomoc , Porady Techniczne , Przyjaźń , Dobra Zabawa.
Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 09:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Antena GPS
PostNapisane: wtorek, 12 maja 2015, 21:59 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 2,0 TDI BRT 140
Imię: Andrzej
Daniel fajna taka antenka. Też bym wolał taką ale moją oryginalna o podobnym kształcie urwała mi myjnia. W miejsce starej żeby nie została dziura założyłem płetwę. Teraz mi tego myjnia nie urwie. :banan:

________________________________________________________________________________________________
Obrazek

PostNapisane: wtorek, 12 maja 2015, 23:09 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
Nie do końca bym się zgodził ze to dobre rozwiązanie ta antena podana przez Daniela :
- praktycznie brak możliwości strojenia anteny CB w to co piszą " CB częstotliwość dostrajalna poprzez obracanie tuleji strojącej" po prostu nie bardzo wierzę a WFS(SWR) podawany jest niejasno dla poszczególnych pasm - no chyba że założymy że służy tylko do odbioru
- przy nadawaniu jak podają moc 10W oj widzi mi się że nawet przy super ofiltrowanym radiu audio bedą zakłócenia, nawet przy tych dozwolonych 4W marnie to widzę
- o odbiorze na tym kocim ogonie nawet nie pisze bo to jasne

Fakt ja jestem trochę "zboczony" w temacie i CB radia i anteny - ale zwykle rozwiązania deklarowane "do wszystkiego" okazują się nie najlepsze.

Generalnie ta antena wg mnie może sprawdzać się w założeniu telefon, radio audio, CB jako marny nasłuch bez nadawania, cena uważam wysoka.

________________________________________________________________________________________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

PostNapisane: środa, 13 maja 2015, 08:58 
Użytkownik forum

Auto: VW Sharan MKI FL 2000-2004
Silnik: 1,9 TDI AUY 115
Imię: Bogusław
stasio59 napisał(a):
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTKE9TeUFJnRd9xCoBruvyaqu658jSYTvm31Qpdt0mJhozkgRgd
a może ten obrazek cos pomoże Bogdan

Wlasnie tak podlaczylem jak na obrazku.Koncowki przelutowane ze starej do nowej.
Telefon dziala a GPS jeszcze nie sprawdzalem bo auto stoi w garazu bez ruchu.
Przy okazji okazalo sie ze byla ruda :( pod antena i trzeba zrobic pierw zaprawke zanim sie zalozy nowa antenke.Idzie ofiarnie ale do przodu :rolleyes:

Siła tkwi w TDI...

PostNapisane: środa, 13 maja 2015, 18:43 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI FLII 2004-2010
Silnik: 1,9 TDI BTB 150
Imię: Daniel
smok_wawelski zgoda ale do zwykłego śmigania i nasłuchu anty miśkowego wystarcza i zawsze jeden bat mniej.

Sharan Special Sport by daneczek76
Forum Tiguan Forum Sharan Forum Alhambra Forum Touran Forum Yeti Forum Roomster

PostNapisane: środa, 13 maja 2015, 21:22 
Administrator

Auto: VW Sharan MKI 1995-2000
Silnik: 1,9 TDI AVG 110
Imię: Krzysiek
smok_wawelski napisał(a):
..... no chyba że założymy że służy tylko do odbioru........ może sprawdzać się w założeniu telefon, radio audio, CB jako marny nasłuch bez nadawania
Tak zgadzam się Daniel - jak napisałem - do nasłuchu od biedy wystarcza.

Tak na marginesie mnie osobiście wkurzają tacy co tylko słuchają, bo to jest tak jak tylko brać a nie dawać
Równie wkurzają mnie ci co meldują miśków za 30km :) ale to już nie temat związany z anteną :)

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci - J.W. Goethe
Pozdrawiam Krakowa - Krzysiek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]